Menu

Chcesz mieć piękne włosy? Zadbaj o skórę głowy

Chcesz mieć piękne włosy? Zadbaj o skórę głowy
Żeby cieszyć się takimi włosami, trzeba im poświęcić trochę uwagi. (Fot. Getty Images)
Szampon, odżywka czy maska do włosów nie wystarczą, aby móc cieszyć się bujną fryzurą. Kondycja włosów w dużej mierze bowiem zależy od tego, czy we właściwy sposób dbamy o skórę głowy. Od czego zatem warto zacząć?
Reklama

"Detoksykacja skóry głowy jest czymś, o czym nie mówi się tak często, jak o innych zabiegach na włosy, a jest ona tak samo ważna, jeśli nie najważniejsza. Jeśli chcemy mieć piękne włosy, musimy zadbać o skórę głowy. Warto myśleć o tym elemencie pielęgnacji, jak o oczyszczaniu naszej twarzy" – podkreśla ekspert w dziedzinie koloryzacji włosów, Caitlin Richardson.

Na czym polega ten zabieg? Na oczyszczeniu naskórka głowy poprzez wmasowanie dwóch ampułek z ekstraktami roślinnymi o działaniu detoksykującym. Dzięki temu skóra i cebulki włosowe (od których przecież przede wszystkim zależy jakość włosów) są lepiej ukrwione i tym samym odżywione. Zabieg należy wykonać dwa razy w pierwszym tygodniu kuracji, następnie raz w tygodniu. Kuracja zazwyczaj trwa około miesiąca.

Jak dodaje stylistka fryzur, Lorraine Massey, jeśli doświadczamy nadmiernego przesuszenia skóry głowy, pojawia się swędzenie lub uczucie dyskomfortu, warto rozważyć włączenie do codziennej pielęgnacji również zabieg oczyszczania skóry głowy.

Po myciu włosów warto przepłukać głowę... octem jabłkowym. (Fot. Getty Images)

"To bardzo wrażliwy obszar, który możesz odżywić za pomocą bardzo niewielu produktów" – podkreśla. Jeśli skóra głowy jest w złej kondycji, czyli jest bardzo sucha lub przeciwnie, bardzo tłusta, można rozważyć zabieg w salonie. Jeśli jednak tak nie jest, wystarczy raz w tygodniu zastosować specjalny szampon oczyszczający i pamiętać o szczotkowaniu włosów przed snem.

Innym sposobem jest wykonanie peelingu. Nie brakuje oczywiście kosmetyków do takich zabiegów, ale jeśli preferujemy rozwiązania "zrób to sam", można wykorzystać fusy po kawie. Wystarczy, że wetrzesz je w skórę głowy, a następnie bardzo dokładnie wypłuczesz.

Warto też sięgnąć po ocet jabłkowy. "Jest on bogaty w składniki odżywcze, zawiera również witaminy B i C. Dodatkowo może zapewnić właściwości przeciwzapalne" – tłumaczy Massey. Jak go stosować? Wystarczy rozcieńczyć pół szklanki octu dwiema szklankami wody i przepłukać głowę po myciu włosów.

Komentarze
  • Klara
    2 czerwca, 13:04

    Nigdy żadnych ampułek do skóry głowy nie używałam. Stosuję szampon kaminomoto i odżywki, które dokładnie oczyszczają moje włosy. Słyszałam, że niektórzy to nawet robią peelingi skóry głowy

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 08.07.2020
GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

Sport


Sport

Reklama