Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Były ochroniarz księżnej Diany: To ona pierwsza zdradziła księcia Karola

Były ochroniarz księżnej Diany: To ona pierwsza zdradziła księcia Karola
Na światło dzienne wychodzą kolejne kulisy trudnego małżeństwa Diany i Karola. (Fot. PAP/EPA)
Większość ludzi, którzy znają historię nieudanego małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola jest przekonana, że przyczyną kryzysu w ich związku była niewierność następcy tronu, który zdradzał żonę z Camillą Parker-Bowles. Inną wersję przedstawił właśnie były ochroniarz Lady Di. Allan Peters wyznał, że to księżna pierwsza zdradziła męża.
Reklama
Reklama

Ślub księżnej Diany i księcia Karola oglądało w telewizji prawie 800 milionów osób na całym świecie. Znacznie więcej ludzi śledziło w mediach trwający kilka lat rozpad ich związku i ostateczny koniec małżeństwa.

Ekstrawertyczna, wrażliwa Diana nie potrafiła ukryć swojego nieszczęścia i emocji, z kolei Karol nigdy nie pozwalał sobie na publiczne okazywanie uczuć, stając przed poddanymi i dziennikarzami z kamienną twarzą. Jego zachowanie, sympatia, jaką ludzie darzyli "Królową Ludzkich Serc", a także pojawiające się w mediach plotki sprawiły, że to jego obwiniano za kryzys małżeński. Sugerowała to sama Diana, która w jednym z wywiadów wypowiedziała słynne zdanie: "Cóż, w tym małżeństwie było nas troje, więc było trochę tłoczno". W ten sposób historia została przedstawiona także w hitowym serialu "The Crown".

Nowe światło na ten fragment historii brytyjskiej rodziny królewskiej rzuca wywiad, jakiego udzielił telewizji CNN Allan Peters, były policjant, który pracował w ochronie księżnej siedem lat. Od śmierci Diany w 1997 roku bardzo wstrzemięźliwie wypowiadał się na temat tamtego okresu swojej służby. Jednak w ostatnim wywiadzie zdradził, że to księżna była niewierna jako pierwsza - w 1985 roku zdradziła Karola z innym policjantem zajmujący się jej ochroną, Barrym Mannakee.

"Popularne przekonanie jest takie, że to książę Walii zbłądził w małżeństwie. A to zdecydowanie, jednoznacznie nie jest prawda. Pierwszą osobą, która zbłądziła, była księżna. Książę Karol wrócił do pani Parker-Bowles, gdy dowiedział się o romansie żony z Mannakee" – zapewnił Peters w wywiadzie.

Były ochroniarz Diany wspominał też, że to on osobiście poinformował księcia o tej zdradzie. Jak zareagował książę, nie wiadomo. Wiadomo za to, że w 1986 roku kochanek Diany został przeniesiony do innego oddziału i nie miał już z nią styczności, a rok później zginął w tajemniczym wypadku na motocyklu. Jego śmierć wstrząsnęła księżną, która podobno przypłaciła to atakiem histerii i aktem samookaleczenia się.

Komentarze
  • Piotruś
    28 listopada 2021, 13:52

    A księżna Diana zginęła w tajemniczym wypadku w tunelu.

  • Lizard
    29 listopada 2021, 23:18

    Diana była ofiarą "królewskiej" rodzinki...

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.01.2022
GBP 5.4958 złEUR 4.5920 złUSD 4.0684 złCHF 4.4211 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama