Menu

"Brothers" w sieci - nowa piosenka Kanye Westa

"Brothers" w sieci - nowa piosenka Kanye Westa
Kanye West jest jednym z najbardziej znanych raperów na świecie. (Fot. Getty Images)
W sieci pojawił się nowy utwór Kanye Westa zatytułowany Brothers. Kompozycja pochodzi z cyklu Tales telewizji BET. Każdy odcinek serii inspirowany jest jakąś piosenką hiphopową.
Reklama

W kompozycji "Brothers" udziela się Charlie Wilson, znany również jako Uncle Charlie, amerykański wokalista, autor tekstów i piosenek. Fani spekulują, że utwór jest opowieścią o trudnej przyjaźni Kanye Westa i Jaya-Z.

West nie unika współpracy z różnymi artystami. Tak było w przypadku piosenki "Only One" nagranej wspólnie z Paulem McCartneyem. Panowie powrócili do wspólnej pracy podczas nagrywania kawałka "FourFiveSeconds", wspólnie z Rihanną.

Kanye West to jeden z najpopularniejszych raperów. Rozgłos przyniósł mu w szczególności wkład producencki w album "The Blueprint" Jaya-Z.

Debiutancki album Westa, "The College Dropout", miał premierę w 2004 roku. Rok później ukazała się jego druga płyta – "Late Registration". Kolejne wydawnictwa studyjne Kanye to "Graduation", "808s & Heartbreak" oraz "My Beautiful Dark Twisted Fantasy". W sierpniu 2011 roku miała miejsce premiera "Watch the Throne", pierwszego albumu w twórczości Kanye, nagranego w duecie z Jayem-Z.

West uznany został za 3. artystę dekady 2000–2009 pod względem cyfrowej sprzedaży singli, jako że 5 jego piosenek znalazło co najmniej 3 mln nabywców w internecie. W sumie cyfrowa sprzedaż utworów Westa w USA wynosi ponad 25 mln kopii. Dzięki temu, zajmuje 2. miejsce na liście artystów z największą liczbą zakupionych cyfrowo piosenek.

W 2008 roku MTV wyróżniła Westa jako "najlepszego MC w grze”. W 2010 roku ta sama stacja nadała Westowi tytuł Mężczyzny Roku MTV. Z kolei magazyn Billboard uznał Kanye za 3. najlepszego producenta dekady 2000–2009, a BET umieściła go na 3. miejscu listy najwybitniejszych raperów XXI wieku.

Płyty Westa rozeszły się w nakładzie 32 mln egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 mln razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy.

Magazyn "Time" dwukrotnie zamieścił go na liście "100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie" - w 2005 i 2015 roku.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.02.2020
GBP 5.145 złEUR 4.273 złUSD 3.956 złCHF 4.021 zł

Sport


Reklama