Menu

Brat Lady Di opowiedział o traumach, jakie przeżył wraz z siostrą...

Brat Lady Di opowiedział o traumach, jakie przeżył wraz z siostrą...
Charles Spencer gorzko wspomina swoje i Diany dzieciństwo... (Fot. PAP/EPA)
Charles Spencer w najnowszym wywiadzie przywołał bolesne wspomnienia z dzieciństwa. Jak powiedział, źródłem cierpienia jego i jego siostry rodzeństwa był rozwód rodziców. Winą za traumatyczne doświadczenia z młodości brat księżnej Diany obarczył ich matkę, która, jak twierdzi, nie wypełniła należycie swojej roli.
Reklama

Nie jest tajemnicą, że dzieciństwo księżnej Diany i jej brata Charlesa nie było usłane różami. W udokumentowanym na jednej z biograficznych taśm wywiadzie Lady Di wyznała, że okres dorastania upłynął jej w cieniu konfliktu rodziców, którzy bardziej niż opieką nad dziećmi byli zajęci toczeniem sporów. Dzieciństwo i młodość przyszłej księżnej naznaczone były niepewnością i brakiem poczucia stabilizacji.

Wspomnieniami na temat tego trudnego momentu postanowił teraz podzielić się młodszy brat tragicznie zmarłej Diany, Charles Spencer. On winą za traumatyczne doświadczenia obarczył swoją matkę, Frances. "Diana i ja mieliśmy dwie starsze siostry, które były wtedy w szkole daleko od domu, więc spędzaliśmy razem dużo czasu i rozmawialiśmy o tym, co dzieje się między rodzicami. Nasz ojciec był cichym i nieustannym źródłem miłości, ale matka nie została stworzona do macierzyństwa. To w gruncie rzeczy nie jej wina, po prostu nie była w stanie wypełnić swojej roli, dać nam tego, czego potrzebowaliśmy jako dzieci" – wyznał Charles Spencer w rozmowie z "The Sunday Times".

Mała Diana z bratem Charlesem. (Fot. Hulton Archive/Getty Images)

Szczególnie trudnym momentem było pożegnanie z matką tuż przed tym, jak ta opuściła rodzinę. "Kiedy pakowała swoje rzeczy przed wyjazdem, obiecała Dianie, która miała wtedy pięć lat, że wróci, żeby się z nią zobaczyć. To się nigdy nie wydarzyło. Moja siostra długo czekała na nią, ale matka się nie zjawiła" – dodał Charles. Hrabia Edward John Spencer i jego pierwsza żona Frances Roche rozstali się w 1967 roku.

Jak zaznaczył Charles, trauma z dzieciństwa zaprowadziła go na terapię, w której uczestniczy od przeszło 20 lat. "Uporanie się z bólem będącym wynikiem tych doświadczeń kosztowało mnie wiele pracy. Pracy, która była trudna i niewdzięczna. Ale rezultat okazał się oczyszczający. Dzięki terapii nabrałem dystansu i zrozumiałem, że niewielu ludzi w naturalny sposób dąży do destrukcji" – wyznał arystokrata.

Charles Spencer jest z zawodu historykiem. 17 września ukaże się jego nowa książka „The White Ship" poświęcona królowi Anglii Henrykowi I. 

Komentarze
 • Mengele
  19 września, 15:20

  Jaka matka taka corka . Gadalem z angolami podczas tortur to obraz cudownej Diana byl sztucznie kreowany. Amglicy mowia o niej tak- temu falafel, tamtemu dala I dla niej zostalo.

 • Ola
  19 września, 23:57

  Mandele Co za bzdury wypisujesz

 • Czytelnik anonimowy
  20 września, 05:07

  Podobno byla zafascynowana Ameryka I zyciem Hollywoodzkiej gwiazdy.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.10.2020
GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

Sport


Sport

Reklama