Menu

Borat został szpiegiem - Sacha Baron Cohen na poważnie

Borat został szpiegiem - Sacha Baron Cohen na poważnie
Czyżby spoważniał?... (Fot. Getty Images)
W swojej karierze Sacha Baron Cohen miał kilka szalonych wcieleń. W prześmiewczych i obrazoburczych filmach był chociażby Alim G, Boratem i Brunem. Teraz możemy go oglądać jako izraelskiego szpiega w bynajmniej niekomediowym serialu The Spy. Czy 48-letni aktor w końcu spoważniał?
Reklama

Jego domeną są role komediowe, ale Sacha Baron Cohen ma teraz szansę pokazać się jako bardziej wszechstronny aktor. Nowy serial „The Spy” z jego udziałem, który od niedawna można oglądać na platformie Netflix, to nie parodia.

Opowieść zainspirowana jest autentyczną historią byłego agenta Mosadu, Eliego Cohena, któremu w latach 60. udało się przeniknąć do syryjskiej elity i poznać tajne plany Syrii wymierzone przeciwko Izraelowi. Odegrał nieocenioną rolę w tym, że to Izrael wygrał Wojnę Sześciodniową w 1967 r. Serial jest też studium psychologicznym – obserwujemy człowieka rozdartego pomiędzy różnymi tożsamościami i kogoś, kto dla dobra swojej misji musiał odsunąć na dalszy plan własną rodzinę. Miniserial składa się z sześciu 60-minutowych odcinków.

O ile recenzentom podoba się „syryjska” część historii, o tyle „izraelska” jest dla nich rozczarowująca, rażąca sztucznością. Wszyscy podkreślają, że produkcję warto obejrzeć właśnie przede wszystkim dla kreacji Sachy Barona Cohena.

Eliego i Sachę łączy nie tylko nazwisko (nie ma między nimi pokrewieństwa), ale też zdolność wcielania się w innych. Aktor doskonale naśladował rozmaite akcenty – raz mówił jak Żyd wychowany w Egipcie (Cohen urodził się w Egipcie), innym razem jak Argentyńczyk o syryjskim pochodzeniu. Aby nauczyć się niuansów w sposobie zachowywania się arabskiej elity, Sacha przez tydzień w Casablance obserwował bogatych turystów z Bliskiego Wschodu. W swojej kreacji aktor był powściągliwy i finezyjny, jakże inny od pamiętnego Borata.

W karierze Cohena to nie pierwsze podejście do „poważnej” roli. Taką miała też być kreacja Freddiego Mercury’ego. Z racji dużego fizycznego podobieństwa Cohen przez dugi czas był faworytem do zagrania legendarnego wokalisty Queen. Ostatecznie w "Bohemian Rhapsody" zagrał Rami Malek. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.08.2020
GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

Sport


Sport

Reklama