Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Bono w końcu napisał autobiografię. Książka ukaże się w listopadzie

Bono w końcu napisał autobiografię. Książka ukaże się w listopadzie
Książka, która według słów wokalisty będzie "szczegółowym rysunkiem tego, co wcześniej jedynie szkicował w swoich utworach", trafi do księgarń 1 listopada. (Fot. PAP/EPA)
O tym, że lider U2 pracuje nad książką o swoim życiu, słyszeliśmy już w 2015 roku. Potem długo nic się na ten temat nie mówiło, więc wielu fanów straciło już nadzieję, że autobiografia Bono powstanie. Teraz muzyk ogłosił, że ukończył spisywanie wspomnień.
Reklama
Reklama

Książka będzie nosić tytuł "Surrender: 40 Songs, One Story". Zawiera 40 rozdziałów, każdy z nich nosić będzie tytuł piosenki U2 i zostanie okraszony autorską ilustracją piosenkarza.

W swoich wspomnieniach muzyk powraca do lat młodości, początków kariery i pracy charytatywnej, opisuje też bardzo trudne momenty, jak nagła śmierć matki. Iris Hewson zmarła, gdy Bono był nastolatkiem.

W tym samym komunikacie lider U2 wyjaśnił również, dlaczego swoje wspomnienia zatytułował słowem "surrender", czyli poddanie się.

"Dorastałem w Irlandii w latach 70., z uniesionymi pięściami. Wtedy poddanie się nie wchodziło w grę. I nadal zmagam się z tym najbardziej upokarzającym rozkazem. W zespole, w moim małżeństwie, w mojej wierze, w działaniach społecznych" - wyznał piosenkarz i dodał, że to słowo idealnie pasuje do opowieści o nieustępliwości, jaką jest jego autobiografia.

Wspomnienia Bono czytał już wydawca i redaktor książki, Reagan Arthur. W rozmowie z "The Guardian" zapewnił, że będzie prawdziwa gratka dla fanów U2, bo wokalista tej grupy opisał wiele nieznanych, czasem dramatycznych historii.

"Książka Surrender jest szczera, intymna i głęboka – to niezwykłe wspomnienie niezwykłego życia" - podsumował.

Książka ukaże się 1 listopada.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.05.2022
GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama