Menu

Billie Eilish opublikowała filmik, w którym się rozbiera i opowiada o wstydzie

Billie Eilish opublikowała filmik, w którym się rozbiera i opowiada o wstydzie
Gwiazda nie boi się podejmować trudnych dyskusji... (Fot. PAP/EPA)
Filmik zatytułowany 'Nie moja odpowiedzialność' został opublikowany w mediach społecznościowych we wtorek po południu. Widać na nim jak piosenkarka zdejmuje ubranie i zanurza się w czarnej cieczy. W tym czasie melorecytuje do ponurego podkładu muzycznego o tym, że nie może się pogodzić ze wstydem przypisanym cielesności.
Reklama

Artystka zwraca się w swoim filmiku zarówno do swoich fanów, jak i do tych, którzy ją krytykują. "Masz opinie na temat moich opinii, mojej muzyki, moich ubrań, mojego ciała. Niektórzy nienawidzą tego, co noszę, inni to chwalą, jeszcze inni starają się z tego powodu zawstydzić innych, zawstydzić mnie. Czuję, że patrzysz i nic, co robię, nie jest niewidzialne, więc chociaż czuję twoje spojrzenia, dezaprobatę lub westchnienia, gdybym się tym kierowała w życiu, nie byłabym w stanie wykonać ruchu" - mówi.

W dalszej części swojego nagrania Eilish, zdejmując kolejne ubrania, pyta: "Czy chciałbyś, bym była mniejsza? Słabsza? Łagodniejsza? Wyższa? Czy chciałbyś, żebym siedziała cicho? Czy moje ramiona cię prowokują? Czy klatka piersiowa? Czy jestem swoim żołądkiem? Swoimi biodrami?"... A następnie, gdy rozebrana do stanika zanurza się w smolistej cieczy, dodaje: "Czy moja wartość opiera się na tym, jak mnie postrzegasz? A może twoja opinia o mnie nie jest moją odpowiedzialnością?".

Filmik nie został nagrany teraz. Był już wyświetlony podczas marcowego występu Eilish w Miami w ramach trasy: "Where Do We Go?". Później – z powodu pandemii koronawirusa – trasa została zawieszona. Po tamtym koncercie piosenkarka wyjaśniła, że wideo jest jej protestem skierowanym przede wszystkim do ludzi, którzy wychwalają ją za to, że ubiera się skromnie, a nie jak dziwka, bo w ten sposób daje przykład innym dziewczynom.

"Nie podoba mi się ten dziwny, nowy świat wspierania mnie poprzez zawstydzanie ludzi, którzy mogą nie podzielać mojego stylu" – wyjaśniła wtedy. Nie zdecydowała się jednak wówczas udostępnić w sieci filmiku ze swoim protestem. Zrobiła to teraz.

Komentarze
  • Felek
    30 maja, 22:45

    Przez nią moja siostrzenica maluje się na czarno.Wyglàda jak czarownica.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama