Menu

Anita Lipnicka przez pandemię jest w nie najlepszej kondycji psychicznej...

Anita Lipnicka przez pandemię jest w nie najlepszej kondycji psychicznej...
Anita Lipnicka nie jest chyba sama jeśli chodzi o spadek samopoczucia... (Fot. PAP)
Autorka przeboju 'Wszystko się może zdarzyć' przyznaje, że nie udało się jej dotrzymać dwóch z trzech postanowień noworocznych, jakie powzięła. Wróciła do picia wina i zaprzestała biegania. Ma jednak nadzieję, że nagra w tym roku płytę. Nie będzie z tym łatwo, bo pandemia wywołała u niej niemoc twórczą.
Reklama

Piosenkarce z trudem przychodzi zamieszczanie nowych wpisów w mediach społecznościowych, gdyż, jej zdaniem, po prostu nic interesującego się u niej nie dzieje. "Zastanawiam się nad opostowaniem tabliczki z napisem Zamknięte do odwołania, z krótkim dopiskiem, że wrócę tu po pandemii. Tu, czyli na moje social media. Bo one zawsze służyły mi głównie jako narzędzie do komunikowania światu, co tam słychać u mnie ciekawego – prywatnie, ale przede wszystkim zawodowo! Tymczasem na obu polach od tygodni posucha…" – Anita Lipnicka przyznaje na swoim profilu facebookowym.

Nie poprzestała jednak na tym wyznaniu i zdradziła, że ostatnio dopadła ją chandra. "Po chwili euforii, że stary – zły rok – wreszcie się kończy i przyjdzie ten lepszy – nowy, szybko się przekonałam, że w zasadzie nic się nie zmieniło i nie zanosi się na to, by sprawy miały rychło przybrać bardziej pozytywny obrót. Wystarczy rozejrzeć się dookoła oraz poczytać wiadomości! (…) Jak z balona przekłutego szpilką powoli uchodzi ze mnie powietrze…" – żali się Lipnicka.

Co takiego ją przygnębiło? "Wstyd się przyznać, ale dwa z trzech moich noworocznych postanowień już pogwałciłam. Styczeń bez lampki wina potrwał u mnie 6 dni, zaś zapał do biegania po parku – jeden! Na wypełnienie trzeciej obietnicy mam jeszcze szansę. Chodzi o nagranie płyty. Ale jak tak dalej pójdzie, to i ona może się nie ziścić" – pisze wokalistka.

Do tego projektu potrzebuje magicznego składnika, który jest niezależny od jej woli, czyli inspiracji. "Tymczasem od marca 2020 nie czuję się specjalnie zainspirowana… (…) Dla mnie proces twórczy jest ściśle powiązany z ruchem i dynamiką życia. Częste zmiany miejsca, perspektywy widzenia, doświadczanie nowych sytuacji będących wynikiem cyrkulacji energii międzyludzkiej – to dla mnie karma, którą trawię i oddaję potem w formie piosenek. Stymulacja rodzi kreację. Trwanie w przewlekłym letargu nie pobudza mojej wyobraźni, niestety…" – wyjaśnia.

Artystka tylko raz poczuła impuls twórczy. Pojawił się on, gdy w Polsce wybuchły protesty przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego i była zatroskana o przyszłe losy swojego kraju. Wspólnie z Moriah Woods, Amerykanką mieszkającą w Polsce, napisała i nagrała piosenkę "Our Voice/Nasz głos".

Pogorszenie nastroju, które odczuwa Lipnicka, może teraz dotyczyć wielu ludzi, co ma związek ze zjawiskiem Blue Monday. Jest to określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku, który przypada jakoby w trzeci poniedziałek stycznia. Według psychologa Cliffa Arnalla, który wylansował ten termin, chodzi o nałożenie się trzech czynników - krótkiego dnia, niskiego nasłonecznienia; świadomości niedotrzymania postanowień noworocznych i brakiem pieniędzy po zakupowej gorączce przed Bożym Narodzeniem.

Komentarze
  • Robert Wozniak
    14 stycznia, 08:34

    Anita, ja Cie bardzo lubie, ale nic specjalnego to Ty nie jestes, zeby nie Janson, to bys dalej byla wieszakiem na ubrania, sorry za szczerosc. Glos ladny, owszem, ale wiele dziewczyn ma piekny glos, trzeba miec charyzme aby byc gwiazda, Ty jej nie masz, a jak widac i charakteru brak, skoro sie wypowiadasz o niemocy tworczej w czasach kiedy trzeba siedziec w domu, Ameryki nie odkrylas, niemoc tworcza w czasach pandemii to raczej normalna sprawa, rola artysty jest byc ponad to, pokazac nam, ludziom mniej wrazliwym swiat z innegopunktu widzenia, niewazne, czy z domu, czy spod palmy.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.01.2021
GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama