Menu

Animowane Spice Girls w kinie!

Animowane Spice Girls w kinie!
Podczas koncertów, Spice Girls wystąpią jako kwartet... (Fot. Getty Images)
Spice Girls ruszają w maju w trasę koncertową. Ale to nie koniec atrakcji dla fanów zespołu. Grupa planuje film animowany o sobie.
Reklama

"Mamy w planach dużo ekscytujących rzeczy" - zapowiada menadżer gwiazd. "Chcemy nakręcić film animowany o Spice Girls" - dodaje.

Bilety na planowane w Wielkiej Brytanii tournee Spice Girls rozeszły się bardzo szybko, w związku z czym gwiazdy dodały kolejne koncerty. Trasa rozpoczyna się w maju w Manchesterze na Etihad Stadium.

Podczas koncertów Spice Girls wystąpią jako kwartet w składzie: Melanie Brown, Melanie Chisholm, Emma Bunton oraz Geri Halliwell. Victoria Beckham zrezygnowała z występów.

Spice Girls to gwiazdy pop lat 90. XX wieku. Ich debiutancki singel "Wannabe" zdobył pierwsze miejsce list przebojów w 37 krajach i uczynił formację światowym fenomenem. Pierwszy album zespołu pt. "Spice" został sprzedany w ponad 31 milionach kopii na całym świecie, stając się najchętniej kupowanym albumem wykonywanym przez żeński zespół w historii.

Spice Girls sprzedały na całym świecie 85 milionów płyt, co czyni je najlepiej sprzedającą się żeńską grupą wszech czasów, jedną z najlepiej sprzedających się grup muzyki pop w historii oraz największym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasów The Beatles.

W listopadzie 2000 roku w sklepach pojawił się ostatni album Spice Girls zatytułowany Forever, poprzedzony podwójnym singlem "Holler"/"Let Love Lead The Way".

Ze względu na feministyczny slogan "Girl Power" zespół stał się ikoną popkultury lat 90., a przez niektórych krytyków Spice Girls nazywane są "drugą falą" muzycznej brytyjskiej inwazji. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.06.2020
GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

Sport


Sport

Reklama