Menu

Amerykańscy politycy zaczynają domagać się ujawnienia prawdy o... UFO

Amerykańscy politycy zaczynają domagać się ujawnienia prawdy o... UFO
Czy wkrótce świat dowie się prawdy na temat "odwiedzin" obcych cywilizacji?... (Fot. Getty Images)
Komisja ds. Wywiadu Senatu Stanów Zjednoczonych domaga się opracowania szczegółowej analizy wszystkich danych zebranych na temat 'niezidentyfikowanego zjawiska lotniczego', w tym zdarzeń zarejestrowanych przez pilotów marynarki wojennej w ostatnich latach.
Reklama

Wiele wskazuje na to, że senatorowie mogą osiągnąć to, co nie udało się Foxowi Mulderowi i Danie Scully "Z Archiwum X". Akt prawny, na którym pracują, zobowiązywałby amerykańskie agencje wywiadowcze i Departament Obrony USA do ujawnienia swoich tajemnic związanych z latającymi spodkami.

Jak się okazuje, nie wynika to jednak z potrzeby zaspokojenia czystej ciekawości, a z obawy, że rząd USA nie panuje nad sytuacją, w której nad głowami obywateli harcują potencjalni najeźdźcy. Z jednej strony do mediów przenikają bowiem informacje o serii incydentów z udziałem niezidentyfikowanych obiektów latających, krążących nad lotniskowcami marynarki wojennej, z drugiej – można odnieść wrażenie, że – wbrew teoriom spiskowym – nikomu nie zależy na wyjaśnianiu "dziwnych" zjawisk.

Według magazynu "Politico" senatorowie przede wszystkim chcą się więc dowiedzieć, w jaki sposób rządowe agencje współpracują ze sobą w kwestii wyjaśniania takich zjawisk (czy w ogóle pracują). Ruch ten jest także postrzegany jako zwycięstwo zwolenników rozwoju badań nad UFO, a wypowiadający się dla czasopisma Christopher Mellon, były urzędnik wywiadu Pentagonu (który nawet trochę przypomina agenta Muldera), stwierdził, że jasne stawianie sprawy badań nad UFO przez polityków, pozwala rozmawiać o tym "bez obawy przed zawstydzeniem". 

Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
    29 czerwca, 17:41

    Media powinny coraz więcej czasu poświęcać tematyce UFO, tak jak poświęcają zwolennikom płaskiej ziemi....

  • Gtrexx
    29 czerwca, 21:42

    Jo wam też ni Ufom

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 08.07.2020
GBP 4.970 złEUR 4.474 złUSD 3.967 złCHF 4.212 zł

Sport


Sport

Reklama