Menu

Agnieszka Chylińska o swojej kultowej piosence: Zostałam nią zarżnięta

Agnieszka Chylińska o swojej kultowej piosence: Zostałam nią zarżnięta
Nie sądziłam, że tak smutna piosenka może zyskać tak dużą popularność - przyznaje Chylińska. (Fot. PAP)
Chylińska, która często opowiada w mediach społecznościowych o kulisach powstania swoich utworów, tym razem podzieliła się wyznaniem dotyczącym hitu 'Kiedy powiem sobie dość'. Był to jeden z dwóch największych przebojów wydanej w 1996 roku płyty 'Bzzzzzz', która dwukrotnie zyskała status platynowej.
Reklama

"To jest niesamowite, że piosenka z tak smutnym tekstem osiągnęła tak ogromny sukces" - mówi artystka w relacji na Instagramie. "Dzisiaj, po latach, mogę powiedzieć śmiało, że jest to wizytówka muzyczna zarówno zespołu O.N.A., jak i mojej skromnej osoby" - dodaje.

Chylińska przyznała, że pisząc tekst do "Kiedy powiem sobie dość", nie spodziewała się, że poruszy on tyle osób. "Ta piosenka na koncertach jest mostem pokoleniowym. Śpiewają ją wszyscy, zarówno młodzi, ci po 40–tce, dzieciaki i osoby starsze". Nie sądziła również, że utwór o jej osobistych trudnych przejściach zaistnieje pośród innych, popularnych wówczas optymistycznych przebojów. "Pisałam o swoim doświadczeniu absolutnej rozpaczy i swoich rozkminach prywatnych, które mi wówczas towarzyszyły" - wyznaje.

Zespół O.N.A powstał w Gdańsku w 1994 roku, kiedy do Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka, Zbigniewa Kraszewskiego i Piotra Łukaszewskiego dołączyła 18–letnia wówczas Agnieszka Chylińska. Sukcesem okazał się już ich debiutancki album "Modlishka". Wokalistka przyznaje, że po tej płycie dużo się w jej życiu zmieniło, jednak dopiero po przeboju "Kiedy powiem sobie dość" musiała się zmierzyć z prawdziwym sukcesem.

"Dzisiaj śmiem twierdzić, że każdy jest w stanie zaśpiewać jej refren, nawet niekoniecznie osoba, która słucha muzyki, co jest największą nagrodą" - mówi piosenkarka. Co ciekawe, ona sama nie lubi studyjnej wersji wspomnianego przeboju. "Jeśli chodzi o kulisy nagrań, to zostałam zarżnięta w studio. Ktoś uznał, nie wiem dlaczego, że mam tę piosenkę nagrywać wiele razy. Nie jestem fanką studyjnej wersji, gdzie czuję stres w wokalu i wiem, że jest szyte po słowie" - wyznaje Chylińska. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.09.2020
GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

Sport


Sport

Reklama