Menu

5 filmów, które poprawią humor każdemu!

5 filmów, które poprawią humor każdemu!
Miłego oglądania! (Fot. Getty Images)
Obecny czas sprzyja temu, by wszystko widzieć w ponurych barwach. Ale do pionu postawić nas może kilka filmów, które znajdziemy w bibliotece Netfliksa. Oto historie, które działają niczym zastrzyk optymizmu.
Reklama

W pogodni za szczęściem

Ten film to oparta na faktach poruszająca historia sukcesu, z Willem Smithem i jego synem Jadenem w rolach głównych. To american dream, ale bez słodzenia. Ubogi akwizytor sprzętu medycznego, Chris Gardener musi wraz ze swym synkiem zmagać się kłopotami finansowymi, aż wreszcie z bezdomnością. Główny bohater nadzieję na poprawę ich losu pokłada w tym, że zostanie maklerem giełdowym. Zalicza mnóstwo porażek, ale dzięki pracy, wytrwałości i odwadze, w końcu osiąga swój cel. Po obejrzeniu filmu widzom kołacze w głowach myśl Chrisa, którą ten przekazuje swojemu synowi: "Nigdy nie daj sobie wmówić, że nie możesz czegoś zrobić. Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że Ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to!”.

Skazani na Shawshank

Co ciekawe, obraz z Timem Robbinsem i Morganem Freemanem nie odniósł sukcesu kinowego, nie otrzymał też ani jednego Oscara mimo siedmiu nominacji. Dopiero z biegiem lat zyskał status jednego z najlepszych filmów w historii. Jest to opowieść o bankierze odsiadującym karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. Mimo że zarys fabuły sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z filmem pełnym przemocy i nihilizmu, "Skazani na Shawshank” to klasyka tego, co Amerykanie nazywają jako feel-good movie.

Choć goni nas czas

Morgan Freeman także podniesie nas na duchu zwłaszcza, że jego wspólnikiem będzie Jack Nicholson. Dwóch chorych na raka mężczyzn ucieka ze szpitala, by czerpać z życia pełnymi garściami, nim odejdą z tego świata. Oglądając ich przygody, uświadamiamy sobie, co jest w życiu najważniejsze. Potężna dawka humoru i pozytywnej energii.

Cast Away: poza światem

Jeśli odbywamy domową kwarantannę i cierpimy na samotność pośród czterech ścian, tym więcej otuchy doda nam historia Chucka Nolanda (w tej roli Tom Hanks), pracownika firmy kurierskiej, który jako jedyny ocalał z katastrofy lotniczej nad Oceanem Spokojnym. Skoro on nauczył się żyć na bezludnej wyspie, my nauczymy się żyć bez wychodzenie do galerii handlowych. Odkryjemy też, że można zaprzyjaźnić się z piłką do siatkówki.

Tony Robbins. Nie jestem twoim guru

Wreszcie pora na dokument. Zajrzyjmy za kulisy szkolenia "Randka z przeznaczeniem”, które na Florydzie organizuje jeden z najsłynniejszych coachów świata, Tony Robbins. Ci, którzy biorą w nim udział, w ciągu kilku dni przechodzą spektakularną transformację – pozbywają się traum, nabierają wiatru w żagle. Jeśli kogoś nie porwą motywacyjne hasła Robbinsa, ten guru i tak zrobi wielkie wrażenie – swoją olbrzymią sylwetką (ma dwa metry i jeden centymetr wzrostu) i donośnym głosem. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.05.2020
GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

Sport


Sport

Reklama