Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Hotele i restauracje NIE dla... dzieci

Hotele i restauracje NIE dla... dzieci
Lista działających w Portugalii hoteli i restauracji z ograniczeniami w dostępie dla najmłodszych jest coraz dłuższa. (Fot. Thinkstock)
Z takim zjawiskiem można spotkać się coraz częściej.
Reklama

Bezpłatne bilety na przejazdy komunikacją miejską w Lizbonie to jedna z ostatnich zdobyczy portugalskich dzieci. Grupa ta była dotychczas jednym z kluczowych targetów restauratorów organizujących popularne w tym kraju imprezy urodzinowo-rozrywkowe.

Tendencja zaczyna się jednak zmieniać, szczególnie w lokalach dla ekskluzywnej klienteli. Przykładem jest posiadająca prestiżową gwiazdkę Michelin restauracja Eleven, uważana za jedną z najlepszych w stolicy. W lokalu tym w kolacji mogą uczestniczyć osoby powyżej 6. roku życia. Wyjątek stanowią sobotnie obiady, podczas których nie ma ograniczeń wiekowych.

Lista działających w Portugalii hoteli i restauracji z ograniczeniami w dostępie dla najmłodszych jest coraz dłuższa. Niektóre nawet chlubią się tym, w swojej ofercie informując, o tym, że "w ich zaciszu dorośli mogą odpocząć od głośnych zabaw dzieci".

Wśród hoteli stawiających ograniczenia dzieciom są m.in. Casas da Lupa w Sao Teotonio, Sensimar w Lagos, Villa Paraiso w Lagoa, a także Magnolia Golf w Almancil. Także uruchomiony po remoncie pod koniec lutego br. w mieście Tavira hotel Maria Nova Lounge nie jest adresowany do najmłodszych. Władze placówki twierdzą, że koncept jest skierowany do osób, które chcą "znaleźć trochę czasu dla siebie".

Mieszkająca w Lizbonie Henriqueta Lalanda, matka trójki dzieci, przyznaje, że rozwijający się w jej kraju koncept "adults only" może być ryzykownym przedsięwzięciem. "Z jednej strony właściciel takiej placówki naraża się na utratę klienteli, którą w większości przypadków wciąż stanowią rodziny. Z drugiej strony grożą mu skargi do instytucji chroniących konsumenta z uwagi na dyskryminację najmłodszych" - uważa Lalanda.

Portugalia nie posiada zbyt wielu placówek, w których rodzice mogą spędzić urlop ze swoimi dziećmi bez obaw, że ich głośne zachowanie będzie komuś przeszkadzało. Dopiero latem 2012 r. w Algarve ruszył pierwszy hotel przyjazny rodzinie. Ośrodek wypoczynkowy Martinhal Beach Resort w Sagres posiada w swoich wnętrzach nawet żłobek dla maluchów swoich gości.

Komentarze


  • File
    19 marca 2017, 11:02

    Czy to moze miec cos wspolnego ze slynnym zaginieciem madeline mccann? Ktos musial miec jakis motyw no teraz wyszlo szydlo z worka.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama