Menu

Żona byłego prezydenta USA pisze thriller polityczny

Żona byłego prezydenta USA pisze thriller polityczny
73-letnia Clinton jako żona Billa Clintona była pierwszą damą stanu Arkansas w latach 1979–1981, 1983–1992 i pierwszą damą Stanów Zjednoczonych w latach 1993–2001. (Fot. Getty Images)
Hillary Clinton wraz z kanadyjską powieściopisarką Louise Penny pracuje nad książką, której akcja rozgrywa się w USA, podczas chaosu politycznego. Powieść zatytułowana 'State of Terror' zostanie wydana 12 października.
Reklama

"To wyjątkowa współpraca dwóch wieloletnich przyjaciółek i miłośniczek thrillerów" – napisano w komunikacie prasowym. Książka będzie opowiadać historię nowicjuszki obejmującej stanowisko sekretarza stanu, która dołącza do administracji swojego rywala. Po serii ataków terrorystycznych sekretarz musi pokierować zespołem i opracować plan, który pozwoli rozwikłać starannie zaprojektowaną, śmiertelną zagadkę i spisek.

Hillary Clinton przyznała w oświadczeniu, że ta współpraca jest spełnieniem jej marzeń. "Podobała mi się każda napisana przez Louise książka, każda z jej postaci, a ponad wszystko doceniam jej przyjaźń. Teraz łączymy nasze doświadczenia, aby odkrywać złożony świat dyplomacji. A tam nie wszystko jest takie, jak się początkowo wydaje" - przyznała.

Choć była to propozycja nie do odrzucenia, Penny nie od razu zgodziła się na tę współpracę. "Kiedy zaproponowano, żebyśmy wspólnie z Hillary napisały thriller polityczny, nie mogłam powiedzieć 'tak' od razu. Rozmawiałyśmy o jej pracy, jaki był jej największy koszmar, odpowiedzią jest State of Terror" – zdradza pisarka.

Przyjaźń Louise Penny i Hillary Clinton rozpoczęła się w 2016 roku. "Nigdy nie zapomnę listu z kondolencjami, który otrzymałam od niej po śmierci mojego męża. Choć sama toczyła właśnie polityczną walkę stulecia. To był akt dobroci, bezinteresowności, którego nigdy nie zapomnę. Ten gest inspiruje mnie każdego dnia, aby starać się być dla innych tak miłym, jak ona była dla mnie" – przyznała pisarka. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2021
GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama