Menu

Zespół Perfect kończy karierę. Wcześniej wyda jeszcze nowy singiel

Zespół Perfect kończy karierę. Wcześniej wyda jeszcze nowy singiel
Ostatnia trasa koncertowa legendarnego zespołu odbędzie się pod hasłem: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść". Na zdjęciu: Lider - Grzegorz Markowski. (Fot. Facebook/Perfect)
Rozpoczynająca się 14 lutego na warszawskim Torwarze trasa Perfectu będzie jednak ostatnim akordem działalności tego zespołu. Po ostatnim koncercie, który odbędzie się 19 czerwca w Gdańsku, grupa przestanie istnieć. Nie będzie zastępstwa Grzegorza Markowskiego i nie będzie zespołu - podsumowuje menadżerka Perfectu Agnieszka Jaworska.
Reklama

Po raz pierwszy informacja o tym, że Perfect się rozpada, ukazała się w październiku ubiegłego roku. Wtedy pojawiła się zapowiedź, że 14 lutego zespół wyrusza w ostatnią trasę koncertową pod hasłem "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść". Tournee miało być okazją do świętowania 40-lecia istnienia grupy, a jednocześnie zwieńczeniem jej działalności i okazją do pożegnania z fanami.

Potem pojawiła się jednak informacja, że zespół nie kończy kariery, a jedynie przestanie koncertować. "Od pewnego czasu Perfect nie gra wiele koncertów. Te występy będą z okazji 40. urodzin zespołu, niewątpliwie jednak w przyszłym roku koncerty Perfectu się skończą. To nie znaczy jednak, że zespół się kończy" - poinformowała w październiku menedżerka zespołu, Agnieszka Jaworska.

Miesiąc później pojawiła się jeszcze inna wersja. Grzegorz Markowski zdradził bowiem, że odchodzi z Perfectu. "Zaczynam karierę solową. Zostawiam Perfect. Zostawiam im nazwę, zostawiam wszystko. Oni mają już jakieś projekty, pomysły. Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie. Tak, może się pojawić nowy wokalista albo kilku" - wyznał wokalista zespołu.

Ten wywiad sprawił, że fani Perfectu byli przekonani, że ich ukochana kapela będzie grać nadal, tylko musi znaleźć nowego frontmena. Podobnie myśleli inni polscy wokaliści, którzy byli zainteresowani zastąpieniem Markowskiego. "Odbierałam telefony, kiedy zacznie się casting na nowego wokalistę" - informuje menedżerka zespołu. I zdradza, że żadnego castingu nie będzie, bo bez Markowskiego zespół nie będzie grał. Wokalista pozostawił kolegom z zespołu wybór, czy chcą grać dalej pod firmowym znakiem, czy nie.

Menedżerka zespołu zdradza też, że cześć muzyków Perfectu ma już zresztą plany na przyszłość. Jacek Krzaklewski gra we własnym zespole, udziela się w kilku innych, a do tego pracuje w swoim studio nagrań we Wrocławiu. Dariusz Kozakiewicz komponuje piosenki dla Natalii Sikory i innych wykonawców, jest zapraszany do grania z innymi kapelami. To on zagrał solówki na słynnej płycie Breakout Blues.

Ostatnia trasa to niejedyny pożegnalny prezent zespołu dla fanów. Perfect wyda też na singlu nową piosenkę i pamiątkowy album podsumowujący 40 lat działalności.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.02.2020
GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

Sport


Reklama