Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zegarki Apple Watch wykryją problemy z sercem

Zegarki Apple Watch wykryją problemy z sercem
Zegarki Apple Watch otrzymają nową funkcję. (Fot. Thinkstock)
Apple udostępniło aplikację Apple Heart Study, której zadaniem będzie rejestrowanie nieregularnego bicia serca za pomocą inteligentnych zegarków AppleWatch. Zadaniem aplikacji ma być powiadamianie użytkowników o nieprawidłowościach kardiologicznych.
Reklama

Apple przy swoim nowym projekcie współpracuje z Uniwersytetem Stanforda. Dane zbierane w projekcie badawczym mają pomóc stworzyć system wspomagający informowanie zarówno pacjentów, jak i lekarzy o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu serca u osób z problemami kardiologicznymi.

Jak poinformował szef projektu po stronie Apple, Jeff Williams, "dzięki wspólnej ze społecznością medyczną pracy będziemy mogli informować użytkowników o bieżących zagrożeniach związanych z funkcjonowaniem serca, ale też wspomóc rozwój kardiologii".

Funkcjonalnie aplikacja korzysta z istniejącej już technologii Apple Watch, która dokonuje pomiarów bicia serca użytkownika za pomocą diod LED migających setki razy na sekundę, a także fotodiod wykrywających intensywność przepływu krwi w nadgarstku, na którym znajduje się zegarek.

Użytkownicy aplikacji będą informowani za pomocą swojego zegarka, ale także telefonu o nieregularnościach w rytmie serca, a następnie otrzymają propozycję konsultacji z uczestniczącym w programie lekarzem i wzięcia udziału w badaniu EKG.

Obecnie aplikacja dostępna jest jedynie w USA i wymaga od użytkowników, by mieli ukończony 22 rok życia. Korzystać z niej mogą wszyscy posiadacze zegarków Apple Watch z serii 1, a także wszystkich nowszych wersji urządzenia.

Wcześniej w tym roku ukazały się wyniki badań wskazujące, że inteligentne zegarki od Applepotrafią wykrywać nieregularności w biciu serca z dokładnością dochodzącą do 97 proc. 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama