Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wysłany do więzienia za brak... wysyłki

Wysłany do więzienia za brak... wysyłki
Listonosz chował listy w swoim domu. Teraz trafił za kratki. (Fot. Thinkstock)
Sąd w hiszpańskim mieście Alicante skazał na dwa lata więzienia listonosza za przetrzymywanie w swoim domu cudzej korespondencji. Mężczyzna nie dostarczył do adresatów ponad 3 200 listów oraz innych przesyłek.
Reklama

Nieuczciwy dostarczyciel korespondencji gromadził w swoim domu, w miejscowości Alcoy, na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji, cudze listy oraz przesyłki przez okres ponad jedenastu lat.

Listy miały być dystrybuowane w rejonie miast Alicante i Walencji, gdzie pracował listonosz. Według sądu, proceder ukrywania korespondencji trwał pomiędzy 2004 a 2015 r.

Według werdyktu sądu w Alicante skazany mężczyzna, Juan Jose P.T., pracując jako listonosz, przywłaszczył sobie łącznie 3 272 listy oraz innego rodzaju przesyłki. Policja znalazła je na terenie posesji pracownika poczty. Niedoręczona korespondencja znajdowała się w jego budynku mieszkalnym oraz w przydomowej komórce.

Śledztwo wykazało, że listonosz rozpoczął nielegalne praktyki już w dwa lata po rozpoczęciu zatrudnienia. Najpierw pracował na poczcie w miejscowości Ibi koło Alicante, a później w Ontinyent koło Walencji. Przyjęto go do pracy w 2002 r.

Przez pierwszych pięć lat pracy w niewielkim urzędzie pocztowym w Ibi nie tylko nikt nie dopatrzył się ginącej za sprawą listonosza korespondencji, ale w dowód uznania za dobrą pracę mężczyzna dostał umowę na czas nieokreślony.

Dwa lata więzienia dla hiszpańskiego listonosza to nie jedyna kara dla nieuczciwego doręczyciela. Sąd nakazał mu także zapłatę grzywny w wysokości 1 800 euro.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama