Menu

Wybrano najbardziej popularne na Instagramie miejsca na świecie

Wybrano najbardziej popularne na Instagramie miejsca na świecie
Panorama Tokio z widokiem na wulkan Fudżi. (Fot. Getty Images)
Tokio, Filipiny i Paryż – to miejsca, które znalazły się w czołówce najbardziej instagramowych lokalizacji na świecie. Zatem, jeśli w przyszłości planując podróż zastanawiamy się, jakim kryterium możemy się kierować, można wybierać spośród destynacji najpopularniejszych na Instagramie.
Reklama

Podróże wciąż są odległą perspektywą i trudno powiedzieć, kiedy staną się bardziej realne. Nie zmienia to faktu, że chętnie snujemy plany i zastanawiamy się, który z kierunków będzie tym pierwszym po tak długiej przerwie. Zapewne każdy ma swoją listę wymarzonych miejsc, do których chciałby się udać. Oczywiście przy jej sporządzaniu można kierować się różnymi kryteriami, pomocne będą również różnego rodzaju rankingi. Jednym z takich rankingów jest zestawienie najbardziej instagramowych miejsc na świecie, opracowane przez Big 7 Travel po przeanalizowaniu hasztagów na Instagramie.

Na szczycie wspomnianego zestawienia znalazło się Tokio. Bez wątpienia jego barwna otoczka neonów, pomieszanie tradycji z nowoczesnością, doznania kulinarne, tworzy niezwykłą mozaikę. Tętniąca życiem stolica Japonii zrobi oszałamiające wrażenie na każdym, kto choć raz będzie miał okazję się z nią zetknąć. Nic dziwnego, że doczekała się ponad 54 milionów hasztagów.

Na drugim miejscu uplasowały się Filipiny. Jeden rzut oka na niesamowite cuda natury, zjawiskowe plaże, lazurowe wody, zapierające dech w piersiach zatoczki, tarasy ryżowe i wszechobecną, wdzierającą się w każdy kadr naturę pozwala zrozumieć, dlaczego Filipiny są drugim najbardziej instagramowym miejscem na świecie.

W zestawieniu nie mogło zabraknąć również Paryża, który znalazł się na trzeciej pozycji zestawienia. Bez wątpienia stolica świateł, jak zwykło się Paryż nazywać jest miejscem, które Instagram kocha. W końcu to jedna z największych stolic mody, trendów, szyku i piękna – wszystkiego, co potrzebne jest na Instagramie. Tam nawet zwykły rogalik lub bagietka sfotografowane w niezwykłej paryskiej scenerii zyskują dodatkowy estetyczny walor.

Wielkie Jabłko, Miasto Marzeń, które jednocześnie nigdy nie śpi - bez względu na to, jak je nazwiesz, Nowy Jork to doświadczenie samo w sobie. Uchwyć ponadczasowy urok Brooklynu, a następnie udaj się na szczyt Empire State Building. Nowy Jork albo się kocha, albo nienawidzi, ale na pewno na każdym robi oszałamiające wrażenie. Dlatego też znalazło się ono na czwartym miejscu. A jeśli zależy nam na niezapomnianej fotografii, warto udać się w ukochane miejsce instagramowiczów, czyli na kultowy Most Brookliński.

Pierwszą piątkę zestawienia zamyka Stambuł, miejsce zderzenia kultur, tradycji i nowoczesności, barw, smaków i aromatów.

W pierwszej 20 zestawienia znalazły się również: Dubaj, Hawana, Sydney, Londyn, Chicago, Singapur, Madryt, Berlin, Toronto, Hongkong, Santorini, Tajwan, Mediolan, Moskwa, Amsterdam.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.03.2021
GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama