Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wolał marznąć niż odśnieżyć auto...

Wolał marznąć niż odśnieżyć auto...
Kierowca otrzymał 500 zł mandatu. (Fot. Getty Images)
21-latek z Nowej Soli (Lubuskie) tak spieszył się do pracy, że zamiast odśnieżyć pojazd, otworzył szybę boczną i jechał... z głową wystawioną przez okno. Dostał mandat i nie uniknął spóźnienia.
Reklama

"Młody człowiek tłumaczył, że przednia szyba była tak zaśnieżona, że nie był w stanie przez nią nic zobaczyć, a że spieszył się do pracy, nie chciał marnować czasu na jej odśnieżanie. Wystawił, więc głowę za okno podczas jazdy główną ulicą Nowej Soli” – poinformowała Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Dodała, że młody kierowca i tak spóźnił się do pracy, gdyż w obecności policjantów musiał odśnieżyć cały pojazd. Dostał także mandat.

Policjantka przypomniała, że poruszanie się po drodze publicznej pojazdem, którego szyby są tak oszronione czy ośnieżone, że ogranicza to widoczność, jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości nawet do 500 zł.

"Tu jednak nie chodzi o pieniądze. Najważniejsze jest nasze i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Warto poświęcić kilka minut, by nasze auto należycie przygotować do podróży, bez znaczenia czy chodzi o dojazd do pracy czy dalsza wyprawę. Powinniśmy także pamiętać o płynie do spryskiwaczy i dbać o stan techniczny naszego auta" – zaznaczyła funkcjonariuszka.

 

Komentarze


  • Madzik
    5 lutego, 10:53

    Teraz będzie jeździł autobusem na gapę bo się spłukał i na paliwo nie ma 😆

  • Do Madzik
    5 lutego, 11:49

    Moze nie bedzie jezdzil busem. Glupote zrobil, z obawy ze straci prace. Bo tak w Polsce jest. Pracodawca nie ma szacunku do pracownika, i usprawiedliwienie, ze spozniony bo auto bylo oszronione pewnie by mu nic nie dalo.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2019
GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama