Menu

Włosi wymyślili inteligentny dozownik wina

Włosi wymyślili inteligentny dozownik wina
Albicchiere w jezyku włoskim oznacza wino na kieliszki. (Fot. Getty Images)
Nazywa się Albicchiere i wygląda jak duży termos z wyświetlaczem. Wystarczy przelać do niego wino, by potem cieszyć się trunkiem podanym w idealnej temperaturze i smakującym tak, jakby był nalany z otwartej przed chwilą butelki.
Reklama

Albicchiere w jezyku włoskim oznacza wino na kieliszki. To słowo stało się też nazwą urządzenia, do którego najpierw wlewamy wino, a później ono nalewa nam do kieliszka w dowolnej chwili idealnie aromatyczny i właściwie schłodzony trunek. Nawet do sześciu miesięcy od otwarcia butelki.

"Wyobraź sobie, że po pracowitym dniu wracasz do domu z jedynym pragnieniem - wychylić kieliszek wina, perfekcyjnie podanego" - można przeczytać na stornie startupu, który produkuje i sprzedaje Albicchiere .

Producenci zachęcają też, żeby przejść z urządzeniem "na ty", niczym z ulubionym barmanem. No więc Albi może się połączyć zarówno z Alexą, jak i Google Home, by koneser wina mógł mu przekazać swoje preferencje. Zwłaszcza jeśli wino pochodzi z domowej piwniczki. Dla początkujących wskazane są ustawienia producenta. Zakres temperatury serwowanego trunku: od 4 do 20° C.

Już 21 stycznia można będzie Albiego zamówić na Kickstarterze w preferencyjnej cenie 279 dol. Ale dostawy można się spodziewać najwcześniej we wrześniu 2020 r.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2020
GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

Sport


Reklama