Menu

Włosi już nie kupują chleba!

Włosi już nie kupują chleba!
Dlaczego?
Reklama
6 milionów rodzin we Włoszech piecze chleb oraz pizzę w domu - wynika z sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Badań Konsumentów. Ten rekordowy wynik to nie tylko rezultat kryzysu, lecz przede wszystkim rosnącej popularności zdrowej żywności.

W ciągu niecałych 10 lat wartość obrotów w handlu zdrową żywnością wzrosła we Włoszech o 220 procent. Istotny element tych zakupów stanowi mąka do chleba i pizzy.

Zamykanie kolejnych piekarń i dominacja sprzedaży pieczywa w supermarketach skłoniły większość rodzin do zakupu coraz popularniejszych maszyn do pieczenia chleba. Na zmianę zwyczajów wpłynęły również prasowe informacje o fatalnej jakości pieczywa w wielkich sieciach sprzedaży.

Gazety ujawniły, że ciasto na taki chleb, niekiedy z dwuletnim okresem przydatności do spożycia, produkowany jest masowo za granicą, bo jest taniej, a następnie zamrażany i przywożony do Włoch. Duża część pachnącego, jeszcze ciepłego w supermarketach pieczywa pochodzi właśnie z takich mrożonek - ostrzegł dziennik "La Repubblica".
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2020
GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

Sport


Reklama