Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Will Smith na dobre wraca do Hollywood

Will Smith na dobre wraca do Hollywood
Laureat Oscara swoim kontrowersyjnym zachowaniem na długo zniechęcił do siebie wielu filmowców... (Fot. PAP/EPA)
Wszystko wskazuje na to, że w Fabryce Snów zakończył się okres traktowania Willa Smitha jako persona non grata. Po szeroko komentowanym skandalu na gali rozdania Oscarów przez pewien czas nikt nie kwapił się do proponowania mu ról, ale teraz to się zmienia.
Reklama
Reklama

Will Smith nie miał ostatnio zbyt dobrej passy. O cenionym i lubianym dotychczas przez widownię aktorze od kilku miesięcy mówiło się bowiem głównie w kontekście incydentu, do jakiego doszło podczas tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów. Po tym, jak Chris Rock wygłosił dowcip na temat fryzury cierpiącej na łysienie plackowate małżonki Smitha, ten zerwał się z miejsca, wtargnął na scenę i wymierzył komikowi siarczysty policzek.

Zajście to wywołało skrajne reakcje zarówno wśród skonsternowanych widzów, jak i kolegów po fachu aktora. Ci w znakomitej większości stanęli jednak po stronie zaatakowanego na scenie Dolby Theatre komika.

Oscarowy incydent mocno nadszarpnął reputację gwiazdora "Facetów w czerni", który mimo iż tego samego wieczoru otrzymał pierwszą w karierze statuetkę Oscara, w reakcji na krytyczne komentarze zrezygnował z członkostwa w Hollywoodzkiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

W opublikowanym w mediach społecznościowych filmiku Smith przeprosił za swoje zachowanie, które określił mianem "nieakceptowalnego". Mimo to reżyserzy i producenci nie spieszyli się z oferowaniem mu ról w swoich projektach.

27 marca br. i ten nieszczęsny wybuch Willa na oscarowej scenie... (Fot. ROBYN BECK/AFP via Getty Images)

Wygląda jednak na to, że Fabryka Snów już wybaczyła Smithowi ten wybuch agresji, bo aktor zagra główną rolę w produkcji realizowanej przez wytwórnię Paramount Pictures, na temat której pierwsze informacje pojawiły się już w 2019 roku. Jest to ekranizacja powieści "Brilliance", pierwszej części dystopijnej trylogii autorstwa Marcusa Sakeya.

Na polskim rynku wydawniczym książka ukazała się jako "Niebezpieczny dar". Jej akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w którym 1 proc. populacji rodzi się z nadnaturalnymi zdolnościami. Zaliczający się do tego grona agent federalny Nick Cooper ma za zadanie wyśledzić wyjątkowo niebezpieczną jednostkę, która także dysponuje nadludzkimi umiejętnościami i dąży do wywołania światowego konfliktu.

Will Smith, prócz zagrania głównej roli, ma także produkować film z ramienia swojej firmy Westbrook Studios. Za kamerą stanie natomiast dwukrotna laureatka Oscara i czterokrotna zdobywczyni nagrody Emmy, Sharmeen Obaid-Chinoy, dla której będzie to debiut fabularny.

Spodziewana data premiery „Brilliance" nie została na razie ujawniona. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.12.2022
GBP 5.4558 złEUR 4.6898 złUSD 4.4415 złCHF 4.7542 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama