Menu

Wielki powrót The Beatles na listy przebojów!

Wielki powrót The Beatles na listy przebojów!
Pamięć o The Beatles wciaż pozostaje żywa. (Fot. Getty Images)
Po blisko miesiącu od wydania odnowionej wersji album Abbey Road grupy The Beatles trafił na pierwsze miejsce zestawienia płyt długogrających w Wielkiej Brytanii. Na liście wyprzedził nowe płyty Liama Gallaghera, Lewisa Capaldiego, Eda Sheerana i Taylor Swift.
Reklama

"Abbey Road" przez wielu fanów uznawany jest za najbardziej profesjonalny album w całej historii The Beatles. Niesamowite zgranie muzyków, ich łatwość w przechodzeniu w różne style muzyczne i wirtuozowskie zgranie "części B" płyty, stworzonej z fragmentów najróżniejszych tematów muzycznych, dają niezwykły obraz talentu Johna Lennona, Paula McCartneya, George'a Harrisona i Ringo Starra.

W odnowionej edycji albumu 17 utworów zostało zmiksowanych przez Gilesa Martina oraz inżyniera dźwięku Sama Okella. Do podstawowej tracklisty dodano także 23 nagrania z sesji i demówki. Większość z nich ujrzy światło dzienne po raz pierwszy.

"Ręce, które grały na instrumentach, głosy The Beatles, piękno aranżacji – te wszystkie składniki tworzą prawdziwą magię. Naszym zadaniem było zapewnienie, że wszystko zabrzmi bardzo świeżo i że uderzy słuchaczy dokładnie tak samo jak w momencie, w którym zostało nagrane" – opowiada Martin we wstępie do nowej edycji "Abbey Road".

Co ciekawe, Giles Martin, syn producenta Georga Martina, określanego często jako piąty Beatles, urodził się w momencie wydania "Abbey Road" - we wrześniu 1969 roku...

Nowa edycja "Abbey Road" to kolejne z cyklu wznowień albumów The Beatles, w ramach których ukazały się "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" oraz "The Beatles" (kultowy "Biały Album"). Fani czekają teraz na wznowienie po 50 latach ostatniego, według oficjalnej dyskografii zespołu, albumu The Beatles "Let it Be". 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.06.2020
GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

Sport


Sport

Reklama