Menu

Walentynkowy prezent dla fanów Zenka Martyniuka

Walentynkowy prezent dla fanów Zenka Martyniuka
Zobaczymy, jak to wszystko odbiorą moi fani. A pewnie pójdą też na film nie tylko moi fani. Zobaczymy, jak to odbiorą widzowie"- zastanawia się gwiazdor muzyki disco polo. (Fot. Facebook/Zenon Martyniuk))
14 lutego do kin trafi 'Zenek', biograficzny film o Zenonie Martyniuku. Jednak król disco polo miał już okazję obejrzeć obraz wyreżyserowany przez Jana Hryniaka. O swoich wrażeniach opowiedział przed kamerą Telewizji Polskiej.
Reklama

"Wczoraj miałem przyjemność obejrzeć już film w całości, jeżeli chodzi o sceny. Film jeszcze nie jest udźwiękowiony do końca, ale podoba mi się. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszystko jest pokazane. Reżyser chciał zachować ten klimat lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Ciekawie zostały pokazane na podstawie mojej osoby.

Wcześniej ktoś zainteresował się napisaniem książki biograficznej, a równolegle w tym samym czasie, kiedy pisaliśmy ją z Martyną Rokitą, pojawił się pomysł nakręcenia filmu o mnie. No to chyba można się z tego cieszyć. Ciekawie, super. Zobaczymy, jak to wszystko odbiorą moi fani. A pewnie pójdą też na film nie tylko moi fani. Zobaczymy, jak to odbiorą widzowie" – zastanawia się gwiazdor muzyki disco polo.

Maryla Rodowicz i król disco polo we własnej osobie... (Fot. Getty Images)

Już planowane jest nakręcenie drugiej części filmu. "Film kończy się na wydarzeniach z roku 2004, a część moich największych przebojów powstała później. Moje przeboje usłyszymy najpewniej w drugiej części filmu, która może powstanie, bo jest taki zamiar" – twierdzi Martyniuk.

"Zenek", to oparta na biografii Zenona Martyniuka historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie: śpiewa i bawi ludzi. Film ukazuje drogę Zenona do wielkiego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom. Król disco polo jest tylko jeden! – czytamy w materiałach prasowych filmu.

W roli Zenka Martyniuka zobaczymy Jakuba Zająca i Krzysztofa Czeczota. W pozostałych rolach wystąpili: Klara Bielawka (Danka, żona Zenka), Jan Frycz (ojciec Danki), Roman Gancarczyk (ojciec Zenka), Agnieszka Suchora (matka Zenka), Mateusz Król (wujek Mikołaj), Andrzej Andrzejewski (menadżer). W filmie pojawią się również światowe gwiazdy muzyki disco polo: Limahl oraz Bad Boys Blue.

"Filmu o Zenku Martyniuku nie traktuję tylko jako biopic, ale jako szansę przyjrzenia się kulturze disco polo, fenomenowi społecznemu, który cieszy się popularnością" – wyznał Jan Hryniak. "Minęło już wystarczająco dużo czasu, by upewnić się, że ten muzyczny nurt wpisał się na stałe w polską popkulturę.

Myślę, że widz, którym nie będzie tylko fan muzyki naszego bohatera, powinien odnaleźć w tym filmie portret pokolenia, które kształtowało się w trudnym okresie przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Chciałbym, by film był swoistą, sentymentalną podróżą do czasów świetności Limahla czy Modern Talking. Główną inspiracją przy realizacji Zenka był jednak film Wielki Liberace (Behind The Candelabra)" - dodał reżyser.

Komentarze
  • Pikadelka
    14 lutego, 22:33

    Juz reklama tego filmu wskazuje na to ze zle dobrali aktorow ktorzy graja zenka. Tak jakby chcieli osmieszyc postac zenka. Przypuszczam ze temat podjeli plytko w filmie.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.09.2020
GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

Sport


Sport

Reklama