Menu

W wyścigową grę "Forza Horizon 4" zagrało już ponad 10 mln osób

W wyścigową grę "Forza Horizon 4" zagrało już ponad 10 mln osób
"Forza Horizon 4" cieszy się sporym zainteresowaniem graczy. (Fot. Getty Images)
Forza Horizon 4 - bestseller brytyjskiego studia Playground Games - zainteresował sobą już ponad 10 mln osób. Nie odzwierciedla to jednak liczby sprzedanych kopii gry, gdyż tytuł dostępny jest w usłudze Xbox Game Pass - podał serwis GamesIndustry.biz.
Reklama

Wynik osiągnięty w osiem miesięcy po premierze produkcji potwierdził wydawca gry - firma Microsoft Studios. W styczniu w produkcji bawiło się już 7 mln graczy, a w pierwszy tydzień po rynkowym debiucie - 2 miliony.

"Forza Horizon 4" jest najlepiej sprzedającym się tytułem z zapoczątkowanego w 2012 r. cyklu gier wyścigowych z otwartym światem. W ostatnich latach tytuły sygnowane marką "Horizon” wydawane są naprzemiennie z grami ze starszej serii "Forza Motorsport", skupionej na zawodach na zamkniętych torach wyścigowych.

Najnowsza gra Playground Games dostępna jest w subskrypcyjnej usłudze Xbox Game Pass, dającej dostęp do pakietu gier w zamian za miesięczną opłatę. Wynik 10 mln graczy nie jest wiec bezpośrednio związany z liczbą tytułów zakupionych w sklepach i za pomocą cyfrowych platform sprzedażowych.

13 czerwca swoją premierę miał dodatek "Forzy Horizon 4: LEGO Speed Champions", który zamienia wszystkie elementy otoczenia oraz pojazdy - zwykle odwzorowane realistycznie - w charakterystyczne duńskie klocki. Rozszerzenie zostało ogłoszone w tym tygodniu na targach E3 2019.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.02.2020
GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

Sport


Reklama