Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

W przyszłym roku do kin trafi zremasterowana wersja "Titanica"

W przyszłym roku do kin trafi zremasterowana wersja "Titanica"
Kultowy film powróci na duży ekran! Na zdjęciu: reżyser "Titanica" James Cameron. (Fot. PAP/EPA)
Jednym z punktów obchodów 25. rocznicy premiery filmu 'Titanic' Jamesa Camerona będzie jego powrót do kin. Pokazy 'Titanica' zostały zaplanowane na Walentynki przyszłego roku. Widzowie będą mogli zobaczyć zremasterowaną wersję filmu Camerona w technologii 3D 4K HDR.
Reklama
Reklama

Jak podaje portal Deadline, informację o tym, że "Titanic" ponownie trafi do kin, podzielił się w Barcelonie producent Jon Landau. Przybył tam na prezentację zorganizowaną z okazji wydarzenia CineEurope. Landau wylądował w Europie po 36-godzinnym locie z Nowej Zelandii, gdzie obserwował prace nad kolejnymi częściami "Avatara".

"Titanic" trafi ponownie do kin dwa miesiące po premierze innego filmu Jamesa Camerona, "Avatar: Istota wody". Niektóre technologie wykorzystane przy projekcji tej kontynuacji "Avatara" zostaną użyte również w przypadku "Titanica" z 1997 roku, co ma zapewnić niezapomniane wrażenia wizualne. Film ma być pokazywany w technologii high frame rate zapewniającej zwiększoną płynność ruchu.

Po raz pierwszy trójwymiarowa wersja "Titanica" pojawiła się w kinach w 2012 roku z okazji 15-lecia premiery tego filmu. Ponowne wyświetlanie tej produkcji w kinach nie powinno jednak doprowadzić do przetasowań na liście najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. "Titanic", który zarobił dotąd prawie 2,2 miliarda dolarów, zajmuje na niej trzecie miejsce. Do drugiego w zestawieniu filmu "Avengers: Koniec gry" brakuje mu ponad 600 milionów dolarów.

"Titanic" to największy hit Jamesa Camerona do czasu premiery "Avatara". Z występujących w nim Leonardo DiCaprio i Kate Winslet uczynił międzynarodowe gwiazdy. Film Camerona został nagrodzony jedenastoma Oscarami, w tym dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 12.08.2022
GBP 5.5357 złEUR 4.6832 złUSD 4.5459 złCHF 4.8318 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama