Menu

Viola Davis: Nauczyłam się, że jestem tego warta

Viola Davis: Nauczyłam się, że jestem tego warta
Aktorka, filantropka, a już niedługo telewizyjna Pierwsza Dama, została nową, globalną ambasadorką L'Oreal. (Fot. Getty Images)
Jako młoda dziewczyna nie zawsze słyszałam, że jestem mądra, piękna - przyznaje Viola Davis. W swojej nowej roli będzie przekonywać kobiety, że są tego warte, podobnie jak przekonała do tego samą siebie.
Reklama

"Jako młoda dziewczyna nie zawsze słyszałam, że jestem mądra, piękna. Bardzo ciężko pracowałem, aby dotrzeć w to miejsce, w jakim jestem dzisiaj - przezwyciężałam wątpliwości, aby stać się kobietą, która naprawdę wierzy, że jest tego warta, pod każdym względem" - powiedziała cytowana w oficjalnym komunikacie Viola Davis.

Aktorka, filantropka, a już niedługo telewizyjna Pierwsza Dama, została nową, globalną ambasadorką L'Oreal. W tej roli dołączy do grona takich kobiet jak Celine Dion, Camila Cabello czy Helen Mirren.

Viola Davis należy do grona najbardziej cenionych aktorek, nawet jeśli na ekranie pojawia się jedynie w rolach drugoplanowych. W 2007 r. wystąpiła w filmie "Noce w Rodanthe" u boku Richarda Gere'a oraz Diane Lane. Jej następny film "Wątpliwość", gdzie zagrała z Meryl Streep, Philipem Seymourem Hoffmanem i Amy Adams, został bardzo wysoko oceniony przez krytykę, a sama Davis została nominowana do Oscara i Złotego Globu jako najlepsza aktorka drugoplanowa.

Była nominowana do Oscara i Złotego Globu jako najlepsza aktorka drugoplanowa. (Fot. Getty Images)

Otrzymała również dwie nominacje do nagrody Gildii Aktorów Ekranowych: jako najlepsza aktorka drugoplanowa i najlepszy zespół aktorski w filmie.

Niewątpliwie przełomową kreacją była ta, którą Davis stworzyła w filmie "Służące". Filmowa adaptacja bestsellerowej powieści pod tym samym tytule, przyniosła jej nominację do Złotego Globu oraz Oscara. Jednak złotą statuetkę otrzymała dopiero za drugoplanową rolę w filmie "Płoty".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.07.2020
GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

Sport


Sport

Reklama