Menu

Viki Gabor - reprezentantka Polski w konkursie Eurowizja Junior

Viki Gabor - reprezentantka Polski w konkursie Eurowizja Junior
Czy Viki Gabor przekona do siebie europejską publiczność? (Fot. Getty Images)
W konkursie piosenki Eurowizja Junior 2019, który już za 2 dni (24 listopada) odbędzie się w Gliwicach, Polskę reprezentuje 12-letnia Viki Gabor z Krakowa. Piosenkarka ma romskie korzenie, a w swoim przeboju Superhero apeluje, by dbać o naszą planetę.
Reklama

Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, doczekała się godnej następczyni. W jej ślady poszła Wiktoria "Viki" Gabor. Obie wypłynęły na szerokie wody w programie "The Voice Kids". Roxie wygrała pierwszą edycję talent show, a Viki brała udział w kolejnej, zajmując w finale 2. miejsce. Jej mentorami byli Baron i Tomson.

Viki urodziła się w Niemczech, ale wychowywała się w Polsce i Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka na krakowskiej Nowej Hucie. Rodzina Viki ma romskie korzenie. Jej rodzice udzielali się w folklorystycznym zespole i wykonywali tradycyjną muzykę cygańską. Z kolei jej cztery lata starsza siostra komponuje i pisze teksty. Pewnego razu rodzice nagrali Viki, kiedy śpiewa podczas domowego karaoke. Ci, którzy widzieli wideo, dostrzegli drzemiący w niej talent wokalny. To zachęciło Viki, by uczynić ze śpiewania swoją pasję. Jej idolką jest Ariane Grande.

W niedzielę 24 listopada w Arenie Gliwice Viki zmierzy się z przedstawicielami 18 europejskich krajów. Eurowizję Junior w Gliwicach spróbuje zawojować piosenką „Superhero”, która dotyczy ekologii. Śpiewa, że razem jesteśmy superbohaterami, którzy mogą zmienić świat na lepsze. Niektóre zwrotki są po angielsku, niektóre po polsku. Piosenkę napisali dla niej Lanberry, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

Wcześniej kawałkiem "Superhero" Viki oczarowała telewidzów specjalnej edycji programu "Szansa na Sukces”, w którym nagrodą była właśnie możliwość reprezentowania naszego kraju podczas konkursu Eurowizja Junior 2019.

Internetowe głosowanie na oficjalnej stronie Eurowizji Junior rozpocznie się w piątek o godz. 20 i potrwa do niedzielnego finału o godz. 16. Po wszystkich występach, na stronie internetowej znów będzie można wspierać swoich faworytów, ale tylko przez 15 minut. Inaczej niż w "dorosłej” Eurowizji, w tej "młodzieżowej” można oddać głos na przedstawiciela swojego kraju. Na końcowy wynik danego wykonawcy składać się będą punkty od telewidzów i od jury w proporcji pół na pół.

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.11.2020
GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

Sport


Sport

Reklama