Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ugly Models: Agencja brzydkich ludzi z Londynu

Ugly Models: Agencja brzydkich ludzi z Londynu
Rynek potrzebuje nie tylko idealnych modelów. (Fot. Thinkstock)
Mają tatuaże, wystające brzuchy, krzywe nosy, odstające uszy, duże podbródki i długie szyje. I nie mają doskonałych wymiarów. Takie osoby znajdziecie w Ugly Models, agencji mody innego rodzaju, która działa w Londynie.

Wczoraj zaczęło się wielkie święto mody w Londynie (Fashion Week), gdzie wśród licznych modeli i modelek, którzy będą maszerować na wybiegu, część będzie pochodzić z Ugly Models.

"To agencja dla modeli, którzy mają charakter" - wyjaśnia jej szef Marc French. "Ludzie są duzi, mali, chudzi, grubi. To święto różnorodności" - dodaje uśmiechnięty brodacz po pięćdziesiątce, który podaje Gerarda Depardieu za wzór. "On nie jest najprzystojniejszym mężczyzną, który przychodzi mi do głowy, ale kiedy na niego patrzysz (...) jest tak inny, tak fajny, że robi się seksowny" - wyjaśnia.

Założone pół wieku temu, Ugly Models zajmuje modną przestrzeń w zachodnim Londynie. Barokowa sofa, komputery w obudowie z aluminium, ściany zdobione manekinami. Jest portret Davida Bowiego obok cytatu, który brzmi jak motto: "Niedoskonałość jest pięknem, szaleństwo jest geniuszem".

Jak każda agencja, Ugly zarządza karierą modelek oraz modeli i kontaktuje się z klientami wszelkiego rodzaju, są wśród nich: Burberry, Mercedes lub Jack Daniel's.

Ta agencja specjalizuje się w wyszukiwaniu modeli dalekich od standardów tego sektora. Są tu "twardzi" ludzie. Na przykład Chris, były żołnierz o ramionach grubych jak szynki, pozujący bez koszuli w towarzystwie brunetki w dwuczęściowym garniturze. Ma 50 lat, wygląda na połowę tego i marzy o wznowieniu kariery modela.

Albo Kris Chesney, były gracz rugby z Tulonu. Wzrost 1,98 m przy wadze 135 kg. Do tego wytatuowane ramiona, ogolona głowa i duma na chropowatej twarzy. Czego szuka w agencji? "Nowa przygoda, nowe wyzwanie" - informuje.

Sheerah Ravindren jest małą kobietą o wzroście 1,61 m. Ma 22 lata, pochodzi ze Sri Lanki i przedstawia siebie jako "imigrancki model bojowników". Luźne dżinsy i czarny top towarzyszą długim, mokrym włosom. Ma też przebite kolczykiem prawe nozdrza, prezentuje przy tym goły brzuch i przemyślaną mowę: "Jestem kolorową kobietą, nigdy nie widziałem kogoś, kto wyglądałby jak ja w mediach lub w modzie".

"Dobry brzydki model to taki, który dobrze się czuje w swojej skórze" - informuje Marc French. "Nie chcemy, aby młodzi ludzie się zmieniali. To jest ważne, wobec presji, jaka jest wywierana na młodych, np. jeśli chodzi o chudość. Jest to naprawdę ważne, gdy myślimy o presji wywieranej na młodych ludziach" - dodaje.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport