Menu

Tom Ford na wojnie z kulturą casualu

Tom Ford na wojnie z kulturą casualu
Tom Ford nieustannie utrzymuje się na liście najbardziej rozchwytywanych projektantów. (Fot. Getty Images)
Mimo że moda w ostatnich latach stała się bardzo casualowa, Tom Ford pozostaje wierny tradycyjnej elegancji i klasycznemu pięknu. Jednak wraz z akcją #MeToo musiał nieco ugrzecznić wizerunek swojej marki.
Reklama

"Młode kobiety nie noszą już prawdziwych ubrań. Kiedy byłem młody, mieliśmy stroje na dzień, popołudnie, koktajl, wieczór. Dziś nowojorska celebrytka w legginsach odwozi dziecko do szkoły, a potem idzie w nich na lunch, narzucając żakiet i wsuwając szpilki. Tylko na przyjęcie chce mieć genialną suknię” – przyznaje Ford na łamach "Vogue’a”.

"Moje ubrania są dla kobiet, które chcą mieć talię, pokazać figurę. Chodzą na wysokich obcasach, lubią być eleganckie. Nieważne, ile mają lat, 25 czy 75” – wyjaśnia projektant. Strategia, którą obrał Ford jest nader opłacalna. Marka, którą stworzył 13 lat temu, zarabia dwa miliardy dolarów rocznie i jest poważnym rywalem dla wielkich francuskich domów mody. Co więcej, Ford został niedawno prezesem prestiżowego stowarzyszenia amerykańskich projektantów mody - Council of Fashion Designers of America.

Jednak, wraz z akcją #MeToo, Ford musiał nieco zmodyfikować wizerunek swojej marki. Już nie może w swoich kolekcjach i reklamach tak mocno emanować seksualnością, co stało się jego znakiem rozpoznawczym, jeszcze gdy był dyrektorem kreatywnym w Gucci.

"Już bym nie wydepilował modelce włosów łonowych w kształcie litery G. Polityczna poprawność obowiązuje też w modzie. Właściwie prawie nic już nie można powiedzieć. Ja po prostu lubię kobiece i męskie ciała. Moja tożsamość wciąż pozostaje związana z seksem, nawet jeśli jestem już na zupełnie innym etapie: 58-latek z siedmioletnim dzieckiem i 70-letnim mężem. Seks to efekt uboczny uczucia” – ocenia Ford.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.08.2020
GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

Sport


Sport

Reklama