Menu

Tom Cruise zagra nietypową dla siebie rolę w filmie dla... dorosłych

Tom Cruise zagra nietypową dla siebie rolę w filmie dla... dorosłych
Tom Cruise i Christopher McQuarrie. (Fot. PAP/EPA)
Interesująco zapowiada się tajemniczy nowy projekt Toma Cruise’a i Christophera McQuarriego. To na razie tylko mgliste plany, ale obaj filmowcy rozważają nakręcenie filmu przeznaczonego wyłącznie dla widzów dorosłych. Słynny gwiazdor miałby wcielić się w nim w rolę, w jakiej do tej pory widzowie go nie widzieli.
Reklama

Początki współpracy obu panów sięgają roku 2008, kiedy Cruise wystąpił w filmie "Walkiria", do którego McQuarrie napisał scenariusz. Później współpracowali przy kolejnych projektach, których McQuarrie był także reżyserem. Były to filmy "Jack Reacher: Jednym strzałem" oraz dwie części serii "Mission: Impossible". Podczas gdy dwie kolejne części tego cyklu czekają na wznowienie zdjęć, reżyser udzielił wywiadu magazynowi "Empire". Zdradził w nim, że obaj z Cruisem myślą już o kolejnych wyzwaniach.

"Rozważaliśmy projekt, który byłby kontynuacją serii o przygodach Jacka Reachera. Wzorem takich filmów jak Deadpool i Joker, również i on mógłby otrzymać kategorię R, co pozwoliłoby pokazać na ekranie brutalność książek" – ujawnił McQuarrie odnosząc się do powieści autorstwa Lee Childa, które były inspiracją do dwóch filmów o Jacku Reacherze.

Z tych planów jednak nic nie wyszło. "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj" nie został przyjęty dobrze przez widzów i krytyków - i na tym zakończyła się kinowa przygoda Jacka Reachera. Bohater zawita teraz w serialu realizowanym przez Amazon Studios. Poza główną postacią nie będzie on miał nic wspólnego z filmami kinowymi.

To niepowodzenie nie powstrzymuje jednak McQuarriego przed myśleniem o tym, co robić po premierze filmu "Mission: Impossible 8". "Mamy plany na stworzenie postaci, która nijak nie przypominałaby innych postaci Toma. Mam nadzieję, że w przyszłości taki film powstanie. Ponieważ nie mamy już nic wspólnego z Jackiem Reacherem, myślimy o nowym projekcie. Jestem nim bardzo podekscytowany" – mówi.

Reżyser i scenarzysta, któremu sławę przyniósł scenariusz filmu "Podejrzani", ma sporo czasu na to, aby dalej rozwijać pomysł, o którym tak ogólnikowo mówi. Siódma część serii "Mission: Impossible" trafi do kin najwcześniej 19 listopada 2021 roku, a część ósma niecały rok później. Dopiero wtedy przyjdzie czas, by zastanowić się nad tym, jak dalej potoczy się współpraca z Cruisem, który w najbliższym czasie ma wejść na plan pierwszego filmu w historii nakręconego w kosmosie. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.08.2020
GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

Sport


Sport

Reklama