Menu

To książę Harry wymyślił imię dla swojej córki!

To książę Harry wymyślił imię dla swojej córki!
Książę Harry świętuje narodziny swojego drugiego dziecka. (Fot. Getty Images)
Drugie dziecko Meghan i Harry'ego nazywa się Lilibet Diana. Z dużą dozą pewności można zakładać, że imię to wybrał Harry. Już dwa lata temu mówił publicznie, że bardzo mu się podoba imię Lili...
Reklama

Wyczekiwana córeczka Meghan i Harry’ego przyszła na świat w piątek 4 czerwca. Szczęśliwi rodzice poinformowali o tym w oficjalnym oświadczeniu, w którym zdradzili, że mama i dziecko czują się dobrze oraz wyjawili, jakie imiona będzie nosiła nowo narodzona dziewczynka: "Lili urodziła się w piątek 4 czerwca o godzinie 11:40, będąc pod troskliwą opieką lekarzy i personelu szpitala Santa Barbara Cottage w Santa Barbara w Kalifornii. Ważyła 7 funtów i 11 uncji (3,5 kg). Zarówno matka, jak i dziecko są zdrowe i przebywają już domu. Lili nosi imię swojej prababki, Jej Królewskiej Mości, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć jej ukochanej zmarłej babci, Księżnej Walii".

Propozycje Elizabeth i Diana dość często pojawiały się w medialnych spekulacjach jako bardzo prawdopodobne imiona dla córeczki Meghan i Harry’ego. Po niedawnej śmierci księcia Filipa w brytyjskich mediach jeszcze częściej padały informacje, że córka książąt Sussex dostanie imię Philippa - w hołdzie dla zmarłego dziadka Harry’ego. Brytyjczykom wydawało się to tak bardzo prawdopodobne, że na stronie bukmachera U.K. Ladbrokes kursy zakładów na to imię zostały obniżone na 3/1. Zwłaszcza że w rodzinie królewskiej kuzynki Harry'ego, księżniczka Eugenie i Zara Tindall, upamiętniły swojego dziadka tuż przed jego śmiercią i obie nadały nowo narodzonym synom drugie imię Philip.

Jednak teraz jest już jasne, że rodzice do swojej nowo narodzonej córki będą mówić "Lili". Jak przypomina serwis People.com, książę Harry interesował się podobnie brzmiącym imieniem już dwa lata temu, jeszcze przed narodzinami ich pierworodnego syna Archiego.

Gdy w 2019 roku Meghan była w pierwszej ciąży, książęca para odwiedziła miasto Birkenhead, gdzie między innymi odbyła oficjalną wizytę w miejscowej szkole podstawowej. W czasie rozmowy z dziećmi i ich rodzicami o możliwych imionach dla dziecka Harry zwrócił uwagę na imię "Lily", prosząc jedną z matek, by przeliterowała inspirowane kwiatami imię swojej córki. Prawdopodobnie już wtedy w jego głowie narodziła się myśl, że jeśli kiedyś będzie miał córeczkę, właśnie tak chciałby ją nazwać. Jak widać, udało mu się również do tego pomysłu przekonać żonę, tyle że zamiast "Lily" mają córeczkę "Lili".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.06.2021
GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama