Menu

"To: Rozdział 2" - padnie zabójczy rekord?

"To: Rozdział 2" - padnie zabójczy rekord?
Czy druga część słynnego horroru przyciągnie znów do kin miliony widzów? (Fot. Mat. prasowe)
To powraca po 27 latach do miasteczka Derry, pisząc drugi rozdział przerażającej historii. To: Rozdział 2 na podstawie powieści Stephena Kinga może w zastraszającym tempie pobić rekord.
Reklama

Druga część bestsellerowego horroru Stephena Kinga o przerażającym klaunie w widzach zapewne nie raz wzbudzi przerażenie, w twórcach zaś budzi spore nadzieje. Pierwsza część filmu była jedną z najbardziej dochodowych produkcji, pokazy przedpremierowe drugiej odsłony filmu "To" mogą budzić w twórcach spore pokłady optymizmu.

Analitycy box office'ów przewidują, że weekend otwarcia może okazać się rekordowy dla filmowej adaptacji powieści Kinga, a film Andy'ego Muschettiego może zarobić w sumie na świecie nawet 200 mln dolarów.

W pierwszej części poznaliśmy grupę dzieci, która postawiła sobie za cel pokonanie zabójczego arlekina o imieniu Pennywise. 27 lat później, już jako dorośli, muszą zmierzyć się ponownie z koszmarem z dzieciństwa.

Pierwsze recenzje filmu są zachęcające, ale umiarkowanie entuzjastyczne. Peter Bradshaw zauważa na łamach "The Guardian", że film oferuje kilka ciekawych rozwiązań i pomysłów odnoszących się do dorosłych już bohaterów, którym przyjdzie konfrontować się nie tylko z przerażającym klaunem, ale również swoimi demonami.

"Sposób, w jaki walczą z Pennywise jako dorośli, niewiele różni się od sposobu, w jaki robili to jako dzieci (chociaż zapewne te nowe konfrontacje otwierają bolesne wspomnienia z dzieciństwa), a rozdział drugi wydaje się składać z nieokreślonej liczby dużych, przerażających scenografii, na zmianę z przerażającymi kreaturami. Sytuacja polega na tym, że Pennywise w tajemniczy sposób powraca do małego miasteczka Derry w stanie Maine. Co rozczarowuje, w drugiej części nie znajduję żadnego jasnego i satysfakcjonującego sposobu na odpowiedzenie na oczywiste pytanie: czy Pennywise jest metaforycznym wyrazem wewnętrznych demonów członków gangu, samodzielnym demonem lub coś pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami?" - zastanawia się krytyk. 

Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.01.2021
GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

Sport


Sport

Reklama