Menu

Stworzono robota, który ma kochać ludzi!

Stworzono robota, który ma kochać ludzi!
Ten robot potrzebuje nas bardziej niż my jego - twierdzą producenci. (Fot. YouTube/The Verge)
Japoński startup Groove X podbił targi elektroniki użytkowej w Las Vegas swoim Lovotem. Maszyna swoją nazwę zawdzięcza połączeniu słów love i robot. Lovot ciągle chce się przytulać, ale jego czułości sporo kosztują.
Reklama

O Lovocie głośno było już kilka lat temu, jednak wtedy pozostawał tylko ideą. Później powstał projekt i prototyp, który pokazywano jedynie podczas imprez technologicznych. Dla zwykłego śmiertelnika urządzenie było jednak nieosiągalne.

W tym czasie karierę zrobiła konkurencyjna zabawka o podobnej funkcji - cybernetyczny psiak Aibo (Artificial Intelligence roBOt), który tak bardzo naśladuje prawdziwe zwierzę, że… nie zawsze wypełnia polecenia. Za to nocą pilnuje domu i ujada, gdy ktoś obcy niespodziewanie wejdzie do domu.

Teraz Lovot trafił do produkcji. Wygląda jak skrzyżowanie bobasa z pingwinem, przy czym więcej ma z bobasa. Jego twórcy wyciągnęli wnioski z teorii ewolucji i wyposażyli zabawkę w cechy podobne do tych, jakie mają niemowlęta. Przede wszystkim ma naprawdę duże i wyraziste oczy. Mruży je z rozkoszą, gdy zostanie przytulony. Jego mowa przypomina gaworzenie, a gdy ktoś go połaskocze, Lovot się śmieje. Ma też skrzydełka, którymi macha, gdy domaga się wzięcia na ręce.

Za to wszystko odpowiada inteligentna technologia Emotional Robotics ™, która – jak można przeczytać w opisie zabawki - została stworzona po to, by wzbudzać ludzkie uczucia. Dlatego Lovot ma gwarantować swojemu właścicielowi dozgonną miłość.

Teraz można go zamówić na stronie producenta. Dostawa w marcu. Ta dozgonna miłość, w wersji podstawowej, kosztuje jednak 299 800 jenów (czyli ponad 10 tys. zł). Warto przy tym wziąć pod uwagę fakt, że Lovot będzie bardziej kochał swojego właściciela, gdy ten dokupi mu ubrania i akcesoria.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2020
GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

Sport


Reklama