Menu

Steven Spielberg zaangażowany w filmową biografię Bee Gees

Steven Spielberg zaangażowany w filmową biografię Bee Gees
Steven Spielberg podjął się stworzenia filmu o brytyjskim zyspole Bee Gees. (Fot. Getty Images)
Słynny reżyser Steven Spielberg będzie współproducentem filmu o zespole Bee Gees. Scenariusz napisze Anthony McCarten, który jest autorem Bohemian Rhapsody.
Reklama

Za produkcję filmu odpowiadają Steven Spielberg i jego firma Amblin Pictures, Graham King oraz firma Sister Films stworzona przez Jane Featherstone, Stacey Snider i Elizabeth Murdoch. Film powstaje dla Paramount Pictures.

Scenarzysta Anthony McCarten ma dwie nominacje do Oscara za filmy "Czas mroku" oraz "Teoria wszystkiego".

"To będzie historia naszego życia" - zapowiedział Robin Gibb, który występował w zespole wraz z braćmi Maurice'em i Barrym. "Chciałbym, aby w filmie wykorzystano nasze prawdziwe nagrania" - dodał.

Składająca się z trzech braci - Barry'ego, Robina i Maurice'a Gibbów formacja Bee Gees szczyt popularności osiągnęła w latach 60. i 70. wraz rozwojem sceny disco. Sławę przyniosła im muzyka do filmu "Gorączka sobotniej nocy" z Johnem Travoltą w roli głównej.

Wśród największych przebojów grupy znalazły się "Stayin' Alive", "How Deep Is Your Love" i "Night Fever". Płyty zespołu rozeszły się w nakładzie ponad 200 mln egzemplarzy. W 1997 roku Bee Gees został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.09.2020
GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport

Reklama