Menu

Słynną formację skalną The Wave będzie mogło zwiedzać więcej turystów

Słynną formację skalną The Wave będzie mogło zwiedzać więcej turystów
Trzeba mieć sporo szczęścia, żeby na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe miejsce w Arizonie... (Fot. Getty Images)
Żeby odwiedzić to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie, trzeba było mieć mnóstwo szczęścia. Do tej pory bowiem wpuszczano tam zaledwie 20 osób dziennie. Teraz turyści, którzy będą chcieli przejść się po tej barwnej formacji skalnej w Arizonie, już tyle szczęścia nie będą potrzebować. Limit zwiedzających zwiększono bowiem właśnie do 64 osób dziennie.
Reklama

The Wave to formacja skalna z piaskowca, położona w Arizonie, w pobliżu jej północnej granicy z Utah. Swoją nazwę zawdzięcza niezwykłemu kształtowi, który przypomina oceaniczną falę. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia zrobione przez turystów, którzy mieli szczęście tam być, by zobaczyć, że jest to iście bajkowe miejsce.

Wkrótce zdjęć Fali będzie zapewne więcej, bo znacząco zwiększy się liczba turystów, którzy będą mogli ją zobaczyć. Do tej pory wpuszczano tam jedynie 20 osób dziennie. Szczęśliwców wybierano w drodze losowania - 10 osób spośród tych, którzy przynajmniej cztery miesiące wcześniej złożyli podanie o pozwolenie na wejście i 10 osób z puli oczekujących przy wejściu. Zarządzające tym miejscem Bureau of Land Management (BLM) ograniczało liczbę dziennych zezwoleń na wejście, żeby nie dopuścić do tego, że ta unikatowa i delikatna formacja skalna zostanie zadeptana przez turystów. Teraz jednak szefowie BLM zdecydowali się zwiększyć limit dziennych wejść. Od 1 lutego każdego dnia Falę będą mogły odwiedzić 64 osoby.

Aby cieszyć się pięknem The Wave, trzeba mieć nie tylko odrobinę szczęścia podczas losowania, ale też dobrą kondycję. Zwiedzanie tej atrakcji wymaga bowiem przejścia ponad dziewięciu kilometrów w obie strony. Smaczku wyprawie dodaje fakt, że do Fali nie prowadzi żaden szlak, zatem konieczna jest dobra mapa, GPS i doskonała orientacja w terenie.

"BLM wraz z pozwoleniem dostarcza turystom mapę i instrukcje dotarcia do The Wave. Mimo to w ciągu ostatnich pięciu lat pięć osób zginęło w drodze do lub z The Wave. Jeśli ktoś nie ma dobrej orientacji w terenie, powinien ruszyć na tę trasę z przewodnikiem lub kimś, kto taką orientację ma. Wędrowanie w samotności odradzamy. Cztery z pięciu ofiar śmiertelnych zginęły w wyniku upału, więc jeśli wybierasz się w cieplejsze miesiące, weź ze sobą dużo wody, co najmniej cztery litry" – czytamy na stronie BLM.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.02.2021
GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama