Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Seal zaprojektował aparat fotograficzny. Cena robi wrażenie!

Seal zaprojektował aparat fotograficzny. Cena robi wrażenie!
Artysta podszedł do tego projektu z dużym przywiązaniem do szczegółów, dzięki czemu każdy z 500 egzemplarzy jest unikatowy. (Fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
'To cała opowieść zamknięta w jednym kadrze' - tak o fotografii mówi Seal. Trzykrotny zdobywca Grammy od lat z powodzeniem realizuje swoją fotograficzną pasję, której ukoronowaniem jest współpraca, jaką podjął niedawno z marką Leica. Jej owocem jest unikatowy aparat fotograficzny Leica Q2 'Dawn'.
Reklama
Reklama

Hasłem przewodnim i inspiracją dla piosenkarza przy tworzeniu tego projektu był świt (ang. dawn). Każdy, kto choć raz wybrał się z aparatem, aby uchwycić otaczający go świat skąpany w porannym słońcu wie, jak wyjątkowy i ulotny potrafi być to moment.

Ten wyjątkowy nastrój i świetlistą aurę poranka Seal postanowił oddać w swoim projekcie – dlatego każdy z 500 aparatów pokryty jest elegancką, połyskującą, japońską tkaniną w różnych odcieniach złota i głębokiej czerni. Całość tworzy wrażenie jakby aparat zdobiły tysiące delikatnych koralików. Ten zabieg od razu przywodzi na myśl fotograficzną grę świateł i cieni.

W zestawie z aparatem są szal zaprojektowany przez Anninę Roescheisen i wyprodukowany przez nowojorską firmę Rag&Bone, na którym nadrukowane zostały fragmenty utworów artysty, a także wykonany z linki pasek do aparatu. I w tym elemencie można dostrzec przywiązanie artysty do detalu.

Linka wykończona została czarnym, skórzanym uchwytem, na którym widnieje złoty napis: "You became the light on the dark side of me" (Stałaś się światłem w mojej mrocznej stronie). To fragment jednego z jego największych hitów "Kiss from a Rose", za który artysta został nagrodzony w 1996 roku trzema statuetkami Grammy. Tak wyjątkowe urządzenie ma jednak swoją cenę, aparat kosztuje 5 995 dolarów.

Premierze aparatu towarzyszy wystawa zdjęć autorstwa piosenkarza. Do 31 października odwiedzający Leica Gallery w Los Angeles mogą ocenić jego fotograficzny kunszt. Wśród wystawionych zdjęć znalazły się autoportret, zdjęcia Bono, portrety dzieci i kilka ulicznych ujęć. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.12.2022
GBP 5.4610 złEUR 4.6850 złUSD 4.4492 złCHF 4.7576 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama