Menu

Rod Stewart przez 26 lat budował model elektrycznej kolejki

Rod Stewart przez 26 lat budował model elektrycznej kolejki
Nie, to nie widok na miasto. To niezwykłe dzieło Stewarta! (Fot. Twitter/@rodstewart)
Gwiazdor rocka Rod Stewart ujawnił, że prawie 26 lat poświęcił na budowę ogromnego, skomplikowanego modelu elektrycznej kolejki o długości 124 stóp. '90 proc. modelu zbudowałem sam' - zapewnił piosenkarz w BBC Radio 2.
Reklama

Marzeniem dzieciństwa wielu Polaków była elektryczna kolejka Piko. Jej rozbudowany model eksponowany na wystawie w Centralnej Składnicy Harcerskiej był obiektem westchnień. Okazuje się, że zamiłowanie do kolei nie mija w wiekiem.

74-letni Rod Stewart w rozmowie z magazynem "Railway Modeller" ujawnił, że poświęcił 26 lat na zbudowanie ogromnego modelu elektrycznej kolei o długości 124 stóp, na który wpływ miały węzły kolejowe zarówno Nowego Jorku, jak i Chicago.

Wyznania gwiazdy rocka spotkały się z niedowierzaniem fanów. Wielu zakwestionowało to, że Stewart zbudował model sam. "Powiedziałbym, że 90 proc. modelu zbudowałem sam. Jedyną rzeczą, w której nie byłem zbyt dobry i nadal nie jestem, jest elektryka, więc kazałem to zrobić komuś innemu” - wyjaśniał w BBC Radio 2 piosenkarz.

W rozmowie z "Railway Modeller" Stewart przyznał, że często pracował nad modelem podczas tournee, czasami prosząc o dodatkowe miejsce na swoje konstrukcje w hotelach. "Kiedy biorę na siebie coś tak kreatywnego, muszę dać z siebie 110 procent" - dodał Stewart.

"Dla mnie to uzależnienie: zacząłem, więc po prostu musiałem skończyć" - podkreślał gwiazdor rocka. Dodał jednak, że gdyby zdawał sobie sprawę z tego, że budowa potrwa tak długo, prawdopodobnie powiedziałby "Nie! Nie! Nie!".

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.08.2020
GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

Sport


Sport

Reklama