Menu

Robert Makłowicz porzuca kulinaria?

Robert Makłowicz porzuca kulinaria?
(Fot. PAP)
Po tym, jak Robert Makłowicz stracił swój program w stacji Food Network, postanowił uruchomić kanał na YouTubie. Słynny krytyk kulinarny będzie m.in. czytał tam swoje książki, okraszając je komentarzami.
Reklama

„Czasy mamy takie, szanowni państwo, że niemal całe życie przenosi się do Internetu. Zatem i ja się tam przenoszę, inaugurując niniejszym swój własny kanał na YouTubie" – tymi słowy Makłowicz rozpoczął pierwszy film opublikowany na swoim kanale. "Będę w nim robił różne rzeczy, m.in. czytał. Ja wiem, że czytając w internecie jest teraz wielu, ale ja przeczytam wam coś, czego nikt inny nie przeczyta. Mianowicie swoją własną twórczość. A w dodatku będą ją jeszcze komentował”.

W parze z powitalnym filmem, Makłowicz umieścił pierwszy odcinek już właściwego cyklu. Na warsztat wziął książkę „Cafe Museum” z 2010 r., poświęconą narodom, społeczeństwom i kulturom Europy Środkowej. Odczytał motto z tej książki, zaczerpnięte z twórczości austriackiego pisarza i dziennikarza, Josepha Rotta - monarchisty i wielkiego zwolennika Cesarstwa Habsburgów. Komentując jego słowa, Makłowicz zaapelował, by nie patrzeć na historię wyłącznie przez pryzmat państw narodowych, bo ich koncepcja rozpowszechniła się dopiero w XIX w. Świeżo upieczony YouTuber nie poruszył żadnego wątku kulinarnego.

Od 1998 do 2017 roku Makłowicz był gospodarzem programów TVP - "Podróże kulinarne z Robertem Makłowiczem", a później "Makłowicz w podróży". Po tym jak rozstał się z TVP, podjął współpracę ze stacją Food Network należącą do TVN Discovery. Swoje kulinarne wojaże kontynuował pod szyldem "Makłowicz w drodze”. Pod koniec lutego poinformowano, że stacja nie zaproponowała mu przedłużenia serii.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.06.2020
GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

Sport


Sport

Reklama