Menu

Quentin Tarantino wybrał najlepszy film drugiej dekady XX wieku

Quentin Tarantino wybrał najlepszy film drugiej dekady XX wieku
Dla reżysera ten wybór jest oczywisty... (Fot. Getty Images)
Popularny reżyser znany jest nie tylko z zamiłowania do kina, ale też z tworzenia zestawień 'the best of', obejmujących najlepsze filmy danego okresu. Teraz Quentin Tarantino ujawnił, jaki jego zdaniem jest najlepszy film drugiej dekady XX wieku. Jego wybór padł na wyreżyserowany przez Davida Finchera 'The Social Network' z 2010 roku.
Reklama

Swoim wyborem pierwszego miejsca Tarantino podzielił się w wywiadzie dla francuskojęzycznego "Premiere Magazine". Zapytany o to, dlaczego właśnie film Finchera, Tarantino przyznał, że tak naprawdę to nie ma czego tłumaczyć. „To The Social Network, czapki z głów. Jest na miejscu pierwszym, bo jest najlepszy, to wszystko. Niszczy całą konkurencję" – stwierdził reżyser.

Nie wiadomo, jakie inne filmy znajdują się na liście najlepszych filmów ostatniej dekady stworzonej przez Tarantino. Można przypuszczać, że wcześniej czy później reżyser podzieli się nią z fanami. Wiadomo jedynie, jaki film zajmuje drugie miejsce na jego liście. To "Dunkierka" Christophera Nolana, którą Tarantino wskazał na tym miejscu w styczniu tego roku.

"The Social Network" z Jessem Eisenbergiem i Andrewem Garfieldem powstał na podstawie nagrodzonego Oscarem scenariusza Aarona Sorkina. Opowiada o kulisach powstania serwisu Facebook. Dzieło Finchera w ostatnich latach znajdowało się na szczytach wielu podobnych zestawień najlepszych filmów.

W sumie film Finchera zdobył osiem nominacji do Oscara. Zdobył trzy statuetki - za najlepszy scenariusz, najlepszy montaż oraz muzykę. 

Komentarze
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 03.07.2020
GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

Sport


Sport

Reklama