Menu

Premiera filmu o księżnej Dianie na festiwalu filmowym w Wenecji

Premiera filmu o księżnej Dianie na festiwalu filmowym w Wenecji
Czy film o księżnej Dianie podbije serca widzów? (Fot. Getty Images)
Po roku zastoju spowodowanego pandemią coraz szybciej rozkręca się festiwalowa karuzela filmowa. Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji pracują już nad jego repertuarem. Jak donosi portal 'Variety', znajdzie się w nim m.in. film 'Spencer', który opowiada historię księżnej Diany.
Reklama

W rolę tytułowej Diany Spencer wcieliła się w filmie Pablo Larraina znana z sagi "Zmierzch" Kristen Stewart. Fabuła filmu umiejscowiona będzie w trakcie jednego z weekendów na początku lat 90. ubiegłego wieku. Wtedy to księżna Diana zdecydowała się na separację z księciem Karolem. Decyzja ta została podjęta w posiadłości Sandringham, podczas spędzanych z rodziną królewską świąt Bożego Narodzenia.

Scenariusz filmu napisał Steven Knight, twórca serialu „Peaky Blinders". Obok Stewart zagrał w nim Jack Farthing, który wcielił się w postać księcia Karola, a w pozostałych rolach wystąpili Sally Hawkins ("Kształt wody"), Timothy Spall ("Jak zostać królem") oraz Sean Harris ("Mission Impossible – Fallout"). Film "Spencer" ma trafić na ekrany kin na całym świecie w 2022 roku, z okazji 25. rocznicy śmierci księżnej Diany.

Organizatorzy festiwalu w Wenecji nie potwierdzili informacji podanej przez portal "Variety". "Spencer" to jeden z kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Na festiwalu w Wenecji swoją premierę będzie miał też inny długo wyczekiwany film - "Diuna" Denisa Villeneuve’a na podstawie powieści Franka Herberta.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji rozpocznie się 1 września. Zeszłoroczna edycja festiwalu nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19. W tym roku, wraz z kolejnym wzrostem zakażeń koronawirusem, również wracają obawy o to, czy i w jakiej formie będzie mógł odbyć się festiwal. Podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes, pomimo zastosowania ścisłych środków ostrożności, w ciągu sześciu dni pojawiło się kilka przypadków zakażeń COVID-19. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.09.2021
GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama