Menu

Powstaje serial telewizyjny o Marilyn Monroe!

Powstaje serial telewizyjny o Marilyn Monroe!
Film będzie pierwszą produkcją opowiadająca o życiu aktorki, którą popiera firma Authentic Brands Group, posiadająca prawa do majątku Monroe. (Fot. Getty Images)
Ruszyły prace nad serialem o ostatnich miesiącach życia Marilyn Monroe. Jednym z producentów będzie 101 Studios odpowiedzialne za sukces serialu 'Yellowstone' z Kevinem Costnerem. Projekt uzyskał zielone światło od spadkobierców majątku aktorki.
Reklama

Scenariusz serialu powstanie na podstawie książki Keitha Badmana "The Final Years of Marilyn Monroe". Prawa do jej ekranizacji nabył w 2017 roku drugi z producentów serialu, firma Seven Seas Films. Powstający serial to pierwsza produkcja opowiadająca o życiu Marilyn Monroe, którą popiera firma Authentic Brands Group, posiadająca prawa do majątku Monroe.

"Marilyn Monroe to pełna zagadek ikona kina, której skomplikowane życie nie przestaje inspirować i intrygować. Była pionierką podążającą swoją ścieżką w czasach, gdy kobiety były często uciszane i ignorowane. To idealny czas na to, by opowiedzieć jej historię, bo wyzwania, przed jakimi stała, są aktualne również dla współczesnych kobiet" – poinformowała przedstawicielka Authentic Brands Group, Katie Jones.

"Powstało wiele pamiętników dotyczących ukochanej przez wszystkich legendy kina, ale żaden z nich nie mógł się równać książce Badmana. Dotarł on do nieznanych wcześniej szczegółów dotyczących ostatnich miesięcy pełnego sensacji życia Monroe. Naszym serialem chcielibyśmy oddać hołd gwieździe, która zgasła zbyt wcześnie" – dodał prezes 101 Studios, David Glasser.

"Wielu ludziom wydaje się, że znają prawdę o ostatnich miesiącach życia Monroe, ale to skomplikowana i tragiczna historia. Chcemy ją opowiedzieć z wyczuciem i współczuciem" – zapewnia Dan Sefton, który napisze scenariusz serialu.

Niezatytułowany jeszcze serial skupi się na wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci Monroe w 1962 roku. W ostatnich miesiącach życia gwiazda znalazła się w potrzasku pomiędzy porachunkami mafijnymi, dynastią Kennedych oraz elitami Hollywood. Autorzy przyjrzą się bliżej jej kontaktom z Peterem Lawfordem. Uważa się, że to właśnie on po raz ostatni rozmawiał z Monroe przed jej tragiczną śmiercią 5 sierpnia 1962 roku.

Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w rolę Marilyn.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.04.2020
GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

Sport


Reklama