Menu

Powstaje Aston Martin DB5 Goldfinger – inspirowane ulubionym samochodem Bonda

Powstaje Aston Martin DB5 Goldfinger – inspirowane ulubionym samochodem Bonda
Takie cacko niestety tylko dla bogatych... (Fot. PAP/EPA)
Już wkrótce wierni (i bogaci) fani Jamesa Bonda będą mogli kupić replikę auta, którym Sean Connery jako agent 007 ścigał multimilionera Aurica Goldfingera w trzecim oficjalnym 'Bondzie' z 1964 r. Później auto pojawiło się w sześciu kolejnych filmach cyklu. Powstanie 25 takich aut, każde kosztować będzie fortunę.
Reklama

Oryginalnego Astona Martina DB5 produkowano tylko przez dwa lata, bo jego wytwarzanie było zbyt kosztowne i pracochłonne. W latach 1963-1964 powstało tylko ok. 900 egzemplarzy tego modelu. Teraz produkcja ma zostać wznowiona, ale tylko na chwilę. Nowy DB5, poza walorami, jakie posiadał oryginał (np. sześciocylindrowy, czterolitrowy silnik o mocy 290 KM, napęd na tylną oś) ma być wyposażony w bondowskie gadżety, za które odpowiadają spece od efektów specjalnych z EON Productions - wytwórni filmowej, zajmującej się produkcją filmów o Jamesie Bondzie.

Nie zamontują oni jednak w tym aucie katapultowanego fotela, prawdziwych karabinów maszynowych w reflektorach i wyrzutni oleju czy dymu. Nabywca będzie musiał zadowolić się atrapami. We wnętrzu znajdą się jednak takie rarytasy, jak zdalne sterowanie gadżetami, ekran radaru, ukryte schowki na broń.

Cena pojedynczego egzemplarza wynosić będzie 3,4 mln dolarów netto. Odbiór w drugiej połowie tego roku. Warto dodać, że oryginalny DB5, którym jeździł Sean Connery, podczas ubiegłorocznego Monterey Car Week został sprzedany za 6,4 miliona dolarów. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.07.2020
GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

Sport


Sport

Reklama