Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Poranne cardio lepsze od kawy!

Poranne cardio lepsze od kawy!
Trening cardio zbawiennie wpływa również na pracę naszego mózgu - poprawia pamięć i zdolność koncentracji. (Fot. Getty Images)
Ćwiczenia cardio poprawiają krążenie, co zbawiennie wpływa na nasz organizm, ale również pracę mózgu. Nawet krótki poranny trening może okazać się zastrzykiem energii dla naszego ciała i mózgu.
Reklama

Poranny jogging, skakanie na skakance, ćwiczenia na maszynie eliptycznej - taki sposób na rozpoczęcie dnia raczej nie przypadnie do gustu tym, którzy nie należą do rannych ptaszków. Warto jednak zmienić zdanie o porannym treningu. Krótka przebieżka, poranny marsz po parku - wszystko to, co sprawi, że nasze serce zacznie bić szybciej, zadziała lepiej niż kawa.

Eksperci podkreślają jednak, że nie chodzi tu jedynie o obudzenie naszego ciała. Trening cardio zbawiennie wpływa również na pracę naszego mózgu - poprawia pamięć i zdolność koncentracji.

"Wszystkim swoim podopiecznym polecam, aby tuż po przebudzeniu włączyli swoją ulubioną, energiczną piosenkę i zaczęli dzień tanecznym krokiem. Możemy tańczyć o poranku, dodatkowo wykonać kilka rozluźniających i rozgrzewających ćwiczeń" - zachęca trenerka Stephanie Mansour.

Jeśli poranna aktywność przestanie nam sprawiać większe problemy, możemy dodać do niej kilka ćwiczeń siłowych. Wykorzystać ciężar własnego ciała, ciężarki lub specjalne taśmy. Badania wskazują, że trening siłowy również zbawiennie wpływa na pamięć i koncentrację. Inne badania łączą trening siłowy ze zmniejszeniem lęku.

Poranny trening warto zakończyć kilkoma ćwiczeniami rozciągającymi, rozluźniającymi i oddechowymi. Tu można szukać inspiracji w jodze. Badania wskazują, że osoby praktykujące tę formę aktywności są bardziej skoncentrowane, dodatkowo, joga pozwala łagodzić stres.

Specjaliści zachęcają, aby systematycznie zwiększać tę poranną aktywność. Można zacząć od krótkiego, dynamicznego spaceru, 15-20 minut ćwiczeń. Z czasem, kiedy taki początek dnia stanie się nawykiem, można zwiększać długość i intensywność zajęć.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.06.2019
GBP 4.770 złEUR 4.255 złUSD 3.738 złCHF 3.831 zł

Sport


Reklama