Menu

Popowa grupa BTS na czele listy najlepiej sprzedających się artystów 2020 roku

Popowa grupa BTS na czele listy najlepiej sprzedających się artystów 2020 roku
Południowokoreański zespół to prawdziwy fenomen na scenie muzycznej. (Fot. Wikimedia)
International Federation of the Phonographic Industry (IFPI, Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego) ogłosiła zestawienie artystów, których utwory najchętniej kupowano w ubiegłym roku. Pierwsze miejsce przypadło południowokoreańskiemu zespołowi BTS. Popowa grupa wyprzedziła takie gwiazdy jak Taylor Swift, która ten tytuł dzierżyła w zeszłym roku, Drake'a, The Weekend i Billie Eilish.
Reklama

Nagroda przyznawana jest na podstawie danych sumujących m.in.: światową sprzedaż albumów oraz pobrania utworów z internetu. BTS ma podwójny powód do świętowania. Południowokoreański zespół zapisze się bowiem w historii jako pierwsza niezachodnia grupa muzyczna, która trafiła na pierwsze miejsce zestawienia IFPI. Sukces tego boys bandu jest tym większy, że nie śpiewają tylko po angielsku.

Zespół BTS, znany również jako Beyond The Scene, powstał w 2013 roku i tworzy go siedmiu artystów - Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V i Jungkook. Grupa stała się światowym fenomenem wynosząc K-pop na arenę międzynarodową, a o ich popularności niech świadczą pobite rekordy: są pierwszymi koreańskimi artystami, którzy dotarli ze swoją płytą na pierwsze miejsce na liście albumów Billboard 200, teledysk do utworu "Dynamite" zyskał największą liczbę wyświetleń w ciągu 24 godzin; zaledwie w 3 godziny i 31 minut zyskali milion obserwujących na TikToku, bijąc tym samym rekord Guinnessa.

"BTS to globalne zjawisko. Mieli kolejny wspaniały rok… i nieustannie znajdują kreatywne i angażujące sposoby na podzielenie się swoją historią ze światem. Pokazują jaką moc ma muzyka" – podkreśliła Frances Moore, dyrektor IFPI.

W zestawieniu poza koreańskim zespołem znaleźli się również: Taylor Swift, Drake, The Weekend, Billie Eilish, Eminem, Post Malone, Ariana Grande, Juice WRLD, Justin Bieber. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2021
GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama