Menu

Poniedziałek bez telefonu?!

Poniedziałek bez telefonu?!
W dzisiejszych czasach telefon to często uzależnienie. (Fot. Getty Images)
Dziś służą już nie tylko do wykonywania połączeń, ale też do robienia zdjęć, umożliwiają korzystanie z internetu czy słuchanie muzyki. Słowem - bez telefonów trudno żyć! A gdyby spróbować? Dzisiaj przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego.
Reklama

Dzień ten to - jak podaje internetowy kalendarz świąt nietypowych - inicjatywa zapoczątkowana przez internautów, którzy lubią wyzwania w postaci pojedynków między człowiekiem i nowoczesną technologią. Warto przypomnieć, że kiedy telefony komórkowe wchodziły na rynek, nie dość że były nieporęczne, bowiem miały wielkość przynajmniej cegły, a to tego były jeszcze horrendalnie drogie.

Dziś na smartfona może pozwolić sobie prawie każdy. Niektórzy mają ich nawet kilka – i to niekoniecznie tych służbowych...

Smartfon rzeczywiście często dziś stanowi nie tylko narzędzie do korzystania z różnego rodzaju rozrywek, jak np. gier czy aplikacji - jest narzędziem pracy, chociażby dla blogerów. Jessica Mercedes, która jest ekspertką od mody, przyznaje, że telefon nie zawsze mieści jej się w minimalistycznej, ale jakże modnej, torebce. Co ciekawe, jej zdaniem takie mini torebki są też odpowiedzią na to, w jaki sposób dziś korzystamy z technologii.

"Ludzie mają już telefony wręcz przyklejone do rąk, a w smartfonach mamy i nasze dokumenty tożsamości, i aplikacje do płatności zbliżeniowych, do tego aparat fotograficzny, kalendarz, a nawet biuro - wszystko w jednym. Także to jest praktyczne rozwiązanie tego, co dzieje się technologicznie, że tych telefonów właściwie nie odkładamy" - wyznała. Jak widać, brak kieszeni również nie stanowiłby problemu...

Warto, aby dzień bez telefonu był też dniem bez komputera. Zdecydowanie zdrowszą - zwłaszcza dla naszych oczu - alternatywą dla obu tych wynalazków technologii, bez których dziś praktycznie już nie potrafimy żyć, może być książka. Oczywiście technologia zadbała o to, żeby i dzięki smartfonom można było korzystać z literatury. Telefony jednak nie oddają zapachu książek, które wielu czytelników przecież tak uwielbia!

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2020
GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

Sport


Reklama