Menu

Ponad chmury po ukojenie - Maria Helena z klimatycznym drugim singlem!

Ponad chmury po ukojenie - Maria Helena z klimatycznym drugim singlem!
Maria Helena wprowadza nas swoim głosem i muzyką w wyjątkowy klimat relaksu i odprężenia... (Fot. Matylda Gombrych)
Polska artystka mieszkająca na Wyspach - Maria Helena- zaprasza do wspólnego oderwania się od ziemi. Klip 'Samoloty' to zachęta do ucieczki ponad chmury, gdzie zawsze świeci słońce, po przestrzeń, której tak nam dziś wszystkim brakuje...

Piosenka zapowiada debiutancką płytę projektu. 4 grudnia odbędzie się bowiem wyczekiwana przez fanów Polki premiera albumu "Planes". Wraz z nią publikowana będzie również piosenka "Planes" – czyli "Samoloty" w alternatywnej wersji angielskiej.

Kończący się rok był trudny dla wszystkich i wielu z nas zamknął w czterech ścianach. Piosenka Marii Heleny nawiązuje do problemów w międzyludzkich relacjach, niejednokrotnie spotęgowanych obecną sytuacją. "Tekst Samolotów co prawda może sugerować rozstanie, jednak klip niesie promyk nadziei. Przez ostatnie miesiące wielu z nas tęskniło za przestrzenią, oddechem od klaustrofobicznej rzeczywistości roku 2020" – mówi Maria, która urodziła się i wychowała we Wrocławiu, a od kilkunastu lat związana jest z angielskim Leeds.

"Samoloty to piosenka o relacjach w trudnych czasach i momentach, kiedy różnice między nami się wyostrzają, stawiając sprawy na krawędzi. Klip uzupełnia tę wizję o pragnienie, by uciec gdzieś daleko, podryfować chwilę ponad chmurami, w oddaleniu od problemów. Przez ten obraz chcieliśmy pokazać, że często miłość wygrywa, a gdy wracamy już na ziemię z tej podróży, do siebie nawzajem, jesteśmy gotowi zaakceptować to, co nas dzieli" - podsumowuje artystka.

Klip do "Samolotów" kręcony był na wrocławskim lotnisku. Na zdj.: kadr z teledysku.

"Samoloty" to drugi w tym roku singiel po ciepło przyjętej, oddającej klimat lata, piosence "Hunting". Obie kompozycje znajdą się na debiutanckim krążku projektu Maria Helena "Planes". Na albumie znajdzie się łącznie 12 kompozycji. "Staraliśmy się stworzyć nastrojowe, kojące piosenki, snując przy tym zawsze jakąś opowieść, muzyczny odpowiednik stopklatki, która brzmieniem i słowem przywołuje pewien pejzaż, uczucie, stara się uchwycić jakiś ulotny moment, fragment zwykłej ludzkiej historii" - podkreśla Maria.

Producentem piosenki jest Wojtek Beszłej. Łączą go z Marią nie tylko muzyczne ścieżki, ale też więzi rodzinne. "Wychowywaliśmy się nierzadko na tych samych płytach, wypatrywaliśmy podobnych brzmień. Postanowiliśmy więc połączyć siły" - mówi muzyk. Wojtek jest wrocławskim gitarzystą i kompozytorem. W 2018 wydał płytę z zespołem Element. Jego muzyka towarzyszy popularnym serialom telewizyjnym.

Poprzednie piosenki duetu były grane na antenach wielu stacji radiowych w Polsce (akademickich, lokalnych i krajowych). Także na antenach rozgłośni w Wielkiej Brytanii - między innymi BBC. Utwór "Balkan Night" został Piosenką Dnia w radiowej Trójce we wrześniu 2019 roku. "Hunting" doskonale radzi sobie aktualnie na liście przebojów poznańskiego Radia Afera – "Aferzasta", broniąc już dwukrotnie drugiego miejsca.

Okładka singla "Samoloty". Projekt: Elżbieta Gombrych

Więcej piosenek Marii Heleny Żukowskiej można znaleźć na YouTube, na jej kanale Maria Helena Music: https://www.youtube.com/channel/UCUl6pVCK14qpJkVNlETlYTQ

Facebook: https://www.facebook.com/mariahelenaofficial

Instagram: https://www.instagram.com/mariahelenamusic/

Komentarze
  • ANNA
    27 listopada 2020, 17:19

    Piękna piosenka, gratulacje!

Dodaj komentarz

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.01.2021
GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

Sport


Sport