Menu

Pomadki inspirowane kultową torebką Birkin

Pomadki inspirowane kultową torebką Birkin
Słynny francuski dom mody postanowił rozszerzyć działalność o produkcję kosmetyków. (Fot. Getty Images)
Francuski dom mody Hermes ogłosił, że wypuści na rynek swoją pierwszą kolekcję kosmetyków do makijażu. Będzie to linia pomadek inspirowanych kultową torebką Birkin.
Reklama

Założony w 1837 roku przez Thierry'ego Hermesa dom mody cieszy się w branży modowej opinią wiodącego producenta dóbr luksusowych. Jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych projektów jest wprowadzona na rynek w połowie lat 80. XX wieku skórzana torba Birkin, która swą nazwę zawdzięcza brytyjskiej aktorce i piosenkarce oraz ikonie stylu, Jane Birkin. Model ów został zaprojektowany specjalnie dla niej.

Wykończenie matowych pomadek ma naśladować unikalny wygląd miękkiej skórzanej torby Birkin. (Fot. Getty Images)

Według słynnej już anegdoty, artystka spotkała dyrektora marki Hermes, Jeana-Louisa Dumasa, na pokładzie samolotu lecącego z Paryża do Londynu. Gdy w pewnym momencie zawartość torebki Jane wysypała się, stało się to pretekstem do rozmowy na temat idealnej damskiej torebki, która byłaby nie tylko stylowa i elegancka, ale i funkcjonalna.

Teraz słynny francuski dom mody postanowił rozszerzyć działalność o produkcję kosmetyków. Inspirowana słynną torebką kolekcja pomadek Rouge Hermes ma się pojawić w sprzedaży w marcu tego roku. Znajdą się w niej szminki w 24 odcieniach, zarówno o matowym, jak i satynowym wykończeniu.

"Keep out reach of children" - pomadka nowej linii Rouge Hermes ma kosztować 67 dolarów! (Fot. Getty Images)

Każdy odcień został starannie wyselekcjonowany z obszernego archiwum 75 tys. jedwabnych próbek i 900 odcieni skór wykorzystywanych do produkcji torebek. Wykończenie matowych pomadek ma naśladować unikalny wygląd miękkiej skórzanej torby Birkin.

Kolekcja będzie wspierać zrównoważony rozwój w branży kosmetycznej. Szminki mają bowiem opakowania wielokrotnego użytku – każdy sztyft został zaprojektowany tak, aby można go było ponownie wykorzystać po wymianie wkładu. Jak zauważa dyrektor kreatywny działu biżuterii i obuwia Hermes, Pierre Hardy, jest to "niecodzienne" rozwiązanie.

Inspirowana słynną torebką kolekcja pomadek Rouge Hermes ma się pojawić w sprzedaży w marcu tego roku. (Fot. Getty Images)

Cena pomadki z nowej linii Rouge Hermes ma wynosić 67 dolarów, wymienny wkład będzie zaś kosztował 42 dolary. Francuski dom mody planuje w najbliższej przyszłości wypuścić na rynek dodatkowe produkty do makijażu oraz pielęgnacji skóry.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.02.2020
GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

Sport


Reklama