Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polskę najchętniej odwiedzają Anglicy, Niemcy, Francuzi i... Gruzini

Polskę najchętniej odwiedzają Anglicy, Niemcy, Francuzi i... Gruzini
Usłyszeć hejnał z Wieży Mariackiej to nie lada atrakcja dla każdego turysty... (Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
O atrakcyjności naszego kraju rozpisywał się ceniony przewodnik turystyczny Lonely Planet, wskazując Polskę jako jedną z najlepszych turystycznych destynacji.
Reklama

Według platformy Booking.com, Polska jest zaś jednym z najbardziej gościnnych krajów i dlatego cieszy się dużym uznaniem wśród zagranicznych turystów. Tym, którzy przybywają najchętniej do naszego kraju zdecydowała się zaś przyjrzeć platforma Kiwi, która stworzyła profil zagranicznego turysty odwiedzającego Polskę

Z raportu wynika, że w tym roku największymi amatorami kraju nad Wisłą są mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Dla porównania, w roku 2019 to miejsce zajmowali turyści ze Stanów Zjednoczonych. Polska zyskała też w oczach Francuzów, którzy zajęli w zestawieniu drugie miejsce, a jeszcze dwa lata temu, byli na czwartej pozycji. Na trzeciej pozycji podobnie jak w roku 2019 uplasowali się mieszkańcy Niemiec, a za nimi, co może być zaskoczeniem, obywatele Gruzji.

Zarówno w roku 2019, jak i roku bieżącym, 45 proc. wszystkich przyjezdnych stanowiły osoby w wieku 25-39 lat. Tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele grupy wiekowej 40-60 lat na poziomie około 33 proc. I co ciekawe, w przeważającej większości - 61 proc. - byli to mężczyźni.

Dla wielu turystów Polska jest szczególnie atrakcyjna na przełomie sierpnia i września. Z danych wynika, że właśnie wtedy chętnie spędzają tutaj średnio 2-3 dni. Gdzie? Zagraniczni turyści szczególnie upodobali sobie Warszawę, Kraków oraz Gdańsk. Ale uznanie zyskują też i nieco mniej popularne z turystycznego punktu widzenia miasta, jak Wrocław i Katowice.

"Polska to kraj coraz chętniej odwiedzany ze względu na przystępne ceny dla zachodniego turysty i urozmaicony krajobraz – jest tu absolutnie wszystko, czego turysta może tylko zapragnąć. Polska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród obywateli Wielkiej Brytanii, którzy ze względu na liczbę połączeń i tanie loty traktują ją, jako destynację idealną na weekend czy przedłużony city-break. Zwłaszcza Kraków ze swoją historią i architekturą" - podsumowuje wyniki raportu Eliska Reznicek Dockalova, dyrektor ds. zarządzania doświadczeniem klienta w Kiwi.com.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 07.12.2021
GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama