Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pierwszy na świecie biegacz, który przebiegł trasę filmowego Forresta Gumpa

Pierwszy na świecie biegacz, który przebiegł trasę filmowego Forresta Gumpa
Tom Hanks w roli tytułowej w kultowym filmie "Forrest Gump". (Fot. Sunset Boulevard/Getty Images)
Rob Pope z Liverpoolu obiecał umierającej matce, że dokona w życiu czegoś wyjątkowego. Udało mu się to w 422 dni. W tym czasie przebiegł przez 43 stany USA. Pokonał 15 621 mil (ok. 25 140 km) i zużył 33 pary butów. O swojej przygodzie napisał książkę, która będzie miała premierę 7 marca.
Reklama
Reklama

Pracujący jako weterynarz 44-latek stwierdził, że chcąc uszanować prośbę zmarłej w 2002 r. matki, powinien dokonać czegoś, czego przed nim nie odważył się dokonać żaden inny człowiek.

"Było kilkaset osób, które przebiegły przez Amerykę, ale nikt nie odtworzył biegu Forresta Gumpa" - stwierdził. "To mnie wówczas olśniło".

Chodzi o epizod z filmu Roberta Zemeckisa "Forrest Gump", w którym główny bohater, grany przez Toma Hanksa, rusza w spontaniczny bieg po doznanym zawodzie miłosnym. Biegnie bez planu i dłużej niż ktokolwiek przypuszczał. Oczywiście w trakcie spotyka go wiele przygód, aż... biec przestaje.

Pope wystartował pod koniec 2016 roku. Swoje przygody opisał w książce "Becoming Forrest: One man's epic run across America", która ukaże się 7 marca (cena na Amazonie - 18,99 dol.).

15 621 mil to mniej więcej odległość od bieguna północnego do południowego plus jedna trzecia drogi powrotnej. Pope swój bieg rozpoczął w Mobile w stanie Alabama, ubrany w strój filmowego Forresta, czyli koszulę w kratę, spodnie chinosy, białe tenisówki i czerwoną czapkę z daszkiem.

Zgodnie z pierwowzorem był gładko ogolony. I też podobnie, jak u Forresta Gumpa, u kresu jego biegu twarz zarosła mu niczym u rozbitka. Z początku przebiegał od 56 do 64 km dziennie. Zanim dotarł do Memphis w stanie Tennessee, zerwał mięsień czworogłowy w lewej nodze, ale się nie poddał.

Po drodze, w Oregonie, wziął udział w wyścigu na 10 km i… wygrał go, zostając mistrzem stanu. Pobiegł również w maratonie bostońskim, gdzie powitały go okrzyki "Biegnij, Forrest, biegnij!" oraz – może już z powodu zaawansowanej brody – "Dawaj Jezusie!".

W wywiadzie dla gazety "New York Post" Pope zdradził, że jest zachwycony życzliwością mieszkańców USA. "Jeśli wierzysz mediom społecznościowym, to Stany są niezwykle spolaryzowanym krajem, w którym jesteś albo po jednej, albo po drugiej stronie" - oznajmił. "Naprawdę nie odczułem tego. Trafiłem tam na normalnych ludzi, którzy interesowali się moją przygodą i po prostu chcieli pomagać".

Jednej rzeczy tylko nie udało mu się osiągnąć. Nie spotkał się z Tomem Hanksem, chociaż – jak twierdzi – wiele razy tego próbował.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2023
GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama